in

Szarvasi sikersport

Méltatlanul kevés hírt adtunk eddig a szarvasi teniszezők eredményeiről, pedig ez valóságos sikertörténet más sportágak eredményéhez képest, hiszen a megyei bajnokságban rendre az első vagy a második hely valamelyikén végeznek. Az utóbbi négy fordulóból hármat 6:3-ra nyertek, egyedül a nagyon nyerni akaró Békéscsaba ellen volt fordított az eredmény, ott 3:6-ra kikaptak. A csabaiak nem bízták a véletlenre a győzelmet, az első pályára egy, az OB 2-ben (két osztállyal a megyei I. osztály fölött) is játszó teniszezőt hívtak vissza, így a szarvasi 1. pályás Bencze Tamással került össze. A sors úgy hozta, hogy ha győzelemmel nem is, egy nagy tapasztalattal, ill. kisebb mellénnyel távozhatott a pályáról, mert 1:2-re kikapott Benczétől, aki ezzel teniszes pályafutásának legnagyobb skalpját tűzhette az övére. Sajnos az összes többi egyéni versenyzőnk kikapott, két párosunk nyert, így alakult ki a 3:6-os végeredmény.

Aki nem járatos a teniszben, 6 egyéni és 3 páros küzd egy-egy ilyen bajnoki fordulóban. A sportolók elért eredményeik, ill. az egymás között (pl. városi bajnokságban) vívott meccsek alapján kerülnek besorolásba, teniszben ezt úgy jelzik, hogy 1. pályás, 4. pályás…, természetesen a legjobb játékos játszik az első pályán.

Mezőberény – Szarvas 3:6
Dr. Koltai Lajos, Szilágyi Péter, Eckert Roland, Párizs Szabolcs, Gergely Dániel, Szalbot Balázs, Dr. Koltai-Gergely, Párizs-Parczen, Szilágyi-Eckert

Szarvas – Gyula 6:3
Dr. Koltai Lajos, Szilágyi Péter, Eckert Roland, Parczen Benedek, Párizs Szabolcs, Gergely Dániel, Koltai-Dr. Bencze, Eckert-Sovány Isván, Párizs-Parczen

Vésztő –Szarvas 6:3
Bencze Tamás, Durucskó Péter, Szilágyi Péter, Erdélyi István, Eckert Roland, Szalbot Balázs

Békéscsaba – Szarvas 6:3
Bencze Tamás, Durucskó Péter, Erdélyi István, Eckert Roland, Parczen Benedek, Párizs Szabolcs, Durucskó-Erdélyi, Parczen-Párizs, Dr. Bencze-Gergely

A képek a Szarvas-Gyula mérkőzésein készültek.