Connect with us

Sport

Az Év Sportolói 2009

A Szilvanap keretein belül kerültek átadásra az Év Sportolója 2009 díjak. Ezt az elismerést azok a szarvasi sportolók kapják, akik kiemelkedőt nyújtottak eredményeikkel, ezzel is öregbítve a város hírnevét. Az aerobic egyesületek mellett elismerésben részesítették a röplabdásokat, egy úszót, kajakosokat, és harcművészeket, taek won dosokat és shotokan karatésokat, valamint szenior sportolókat is. Igaz az értékelés időszaka május végén lezárult, azért megemlítjük, mint a szarvasi sport talán legnagyobb idei eredményét, hogy júliusban az SKIF Shotokan Karate Világbajnokságon világbajnoki 3. helyezett lett Melis Erik a Benka, és 6. helyezést ért el Lovász Gergely a Vajda tanulója. Ők majd a jövő évi díjakra lesznek esélyesek. A díjazottak névsora és elért eredménye az alábbiakban olvasható.

 

ÉV SPORTOLÓJA 2009.

 

BLUE GYM AEROBIK SPORTEGYESÜLET
Gulyás Mercédesz
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredmény: Diákolimpia Országos Aerobik döntőn kétszeres bajnok, Osztrák-,Szlovák,
Cseh Aerobik Nyílt Nemzetközi versenyek bajnoka
Edző: Somogyi Nikolett, Szloboda Éva

Varga Virág
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Diákolimpia Országos Aerobik Döntő kétszeres bajnoka,Osztrák-, Szlovák-, Cseh Aerobik Nyílt Nemzetközi Versenyek bajnoka
Edző: Somogyi Nikolett, Szloboda Éva

Pálinkás Fanni
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Diákolimpia Országos Aerobik Döntő kétszeres bajnok, Osztrák Nyílt Verseny bajnoka
Edző: Somogyi Nikolett, Szloboda Éva

Pásztor Mariann
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Diákolimpia Országos Aerobik Döntőn bajnok, Osztrák-, Szlovák-,Cseh Nyílt Nemzetközi Verseny bajnoka
Edző: Somogyi Nikolett, Szloboda Éva

C  S  A  P  A  T
Blue Gym Aerobik Egyesület Basic Csoport
Bagi Ivett,Benedek Berta, Petrovics Maja, Turcsányi Luca, Gazsó Mirella, Krizsánszki Imola,
Sindel Renáta
Sporteredmény: Magyar Bajnokság II. hely
Edző: Somogyi Nikolett

Blue Gym Aerobik  Egyesület 7-11 éves Basic csoportja
Kondacs Boglárka, Bukovinszky Emese, Furár Dominika, Velky Anna
Sporteredmény:Országos Diákolimpia Aerobik Döntő bajnok
Edző: Somogyi Nikolett

Blue Gym Aerobik Egyesület 12-14-éves Challenge csoportja
Tóth Anina,Hypszky Zsanett,Velky Zsófia,Új Berta,Új Sára
Sporteredmény Magyar Bajnokság II. helyezés
Edző: Somogyi Nikolett

Blue Gym Aerobik Egyesület 7-11 éves csoportja
Varga Viktória, Medgyesi Sára, Vincze Vivien, Uhljar Nikolett, Rohony Noémi, Bencsik Dea, Bukovinszki Emese
Sporteredményük: Magyar Bajnokság II. és III. helyezett
Edző: Somogyi Nikolett

Blue Gy Aerobik Egyesület 12-14 éves Basic Aerobik csoportja
Pásztor Erika, Bíró Renáta, Bíró Zsanett, Bukovinszky Aliz, Csasztvan Dorina, Keller Petra,
Lustyik Rebeka
Sporteredményük: Magyar Bajnokság II. helyezett
Edző: Somogyi Nikolett

 

RITMUS SPORTAEROBIK CLUB

Gyekiczki Gyöngyi
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: korosztályos válogatott, Magyar Kupa I., II. hely, Egyéni 3. hely, trió 2. hely,csapat 1. hely
Edző: Somogyi Zsuzsa

Fabó Márkó
Iskola: SZVKKI Főtéri Általános Iskola
Magyar Kupa Döntőn 2 alkalommal 3. helyezett
Edző: Somogyi Zsuzsa

C  S  A  P  A  T
Ritmus Sportaerobik Club Csapata
Demeter Viktória, Szirony Dóra, Demeter Vivien, Kereszturszki Zita, Gyekiczki Adél
Edző:Somogyi Zsuzsa
BABILON TÁNCSPORT EGYESÜLET

Kovács Zsanett
Sporteredménye: Magyar Bajnokság Gyermek Szóló Kategória 3. helyezett
Edző: Kovács Krisztina

Parczen Orsolya
Sporteredménye: Hip-hop kategória Magyar Bajnokság és Világbajnokság 3. helyezett párban Kovács Zsanettel.
Edző: Kovács Krisztina

Litauszki Enikő
Palov Gábor
Sporteredményük: Hip-hop Tánckategória felnőtt duó Magyar Bajnokság III. helyezett
Edző: Kovács Krisztina

Kincsesi Dóra
Trnyik Kíra
Sporteredményük: Hip-hop tánckategória mini duó Magyar Bajnokság 2.hely Világbajnokság 1.hely
Edző: Kovács Krisztina

Várnagy Berta
Kovács Krisztina
Sporteredményük: Hip-hop táncstílus Magyar Bajnokság 1.hely,Világbajnokság 2.hely
Edző: Kovács Krisztina

C  S  A  P  A  T
Babilon TSE Junior Csoport
Kovács Zsanett, Parcen Orsolya, Gion Panna,Pusztai Enikő, Molnár Cintia, Pillar Bianka
Sporteredményük: Hip-hop kategória Magyar Bajnokság I. hely, Világbajnokság I. hely
Edző: Kovács Krisztina

Babilon TSE Junior Formáció
Kovács Zsanett, Parcen Orsolya,Pusztai Enikő, Gion Panna,Molnár Cintia, Pillar Bianka, Molnár Boglárka, Balczó Boglárka, Papp Gerda, Megyeri Mária
Sporteredményük:Hip-hop kategória Magyar Bajnokság 1.hely ,Világbajnokság II. hely
Edző: Kovács Krisztina

RÖPLABDÁSOK

Bazsó Brigitta
Mári Petra
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredményük: Diákolimpia Országos Röplabda bajnokságán a nyílt párosok versenyén 3. helyezés
Edző: Csilik Attila

C  S  A  P  A  T
SZVKKI Vajda Péter Gimnázium Strandröplabda Csapata
Bazsó Brigitta, Mári Petra, Farkas Noémi, Szekeres Brigitta, Darida Dóra
Sporteredményük: Diákolimpia „B”Kategóriás Országos Döntő III. hely
Edző: Csilik Attila

SZARVASI ÚSZÓ EGYESÜLET
Nagy Vera
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Diákolimpia Országos „B” Kategóriás Úszó Döntő 100m gyors 1. hely
Edző: Farkasné Gácsi Ágnes

KAJAK-KENU VIZISPORT ÉS SZABADIDŐ CLUB

Litauszki Zsuzsanna
Iskola: Deák Ferenc Gimnázium Szeged
Sporteredmény: Magyar Bajokság K2-1000m 1.hely, 500m 2.hely EORV 1000m 3.hely
Edző: Nyerges Attila

Roszik Petra
Iskola: Szlovák Általános Iskola
Sporteredmény: Diákolimpia Országos Döntő MK-1 500m 3. hely
Edző: Nyerges Attila

Szalkai Orsolya
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredmény: Diákolimpia Országos Döntő K-2 500m 3. hely
Edző: Nyerges Attila

Springel Kitti
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredmény: Diákolimpia Országos Döntő  K-2 500m 3. hely
Edző: Nyerges Attila

Sztankovics Tamás
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredmény: Diákolimpia Országos Döntő K-2 4000m 2. hely + váltó
Edző: Nyerges Attila

Szrnka Zoltán
Iskola: Benka Gyula Evangélikus Iskola
Sporteredmény: Diákolimpia Országos Döntő K-2 4000m 2. hely, (+ csapat2000m)
Edző: Nyerges Attila

Rohony Balázs
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredmény: korosztályos (ifjúsági) válogatott, EORV K-2 500 m 2. hely,
K-4 500m 3. hely+ Magyar Bajnokságok
Edző: Nyerges Attila

Dombvári Bence
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: korosztályos (ifjúsági) válogatott, EORV K-1 1000 m 1. hely,
K-1 500m 1. hely, K-2 1000m 1. hely+ Magyar Bajnokságok
Edző: Nyerges Attila

Nyemcsok Máté
Iskola: Deák Ferenc Gimnázium Szeged
Sporteredménye: Magyar Bajnokság K-2 1000 m 1. hely, K-2 500 m 2. hely, EORV K-4 1000 m 3. hely
Edző: Nyerges Attila

C  S  A  P  A  T
Benka Gyula Evangélikus Iskola Kajak Csapat
Hortobágyi Pál, Csípai Tamás Attila,- (Szrnka Pál és SztankovicsTamás egyéniben díjazott)
Sporteredmény: Diákolimpia Országos Döntő MK-1 Csapat 1. hely
Edző: Nyerges Attila

Megyik Áron
Iskola: Benka Gyula Általános iskola
Sporteredménye: Országos Utánpótlás bajnokság K-2 kölyök fiú 4000m 3. hely
Edző: Bátor György

Bogár Gábor
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Országos Utánpótlás Bajnokság K-2 kölyök fiú 4000m 3. hely
Edző: Bátor György

Fazekas Nándor
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Diákolimpia Országos Döntő K-1 VII. évf. 500m bajnok
Edző: Bátor György

Lós Judit
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Diákolimpia Országos Döntő V-VI. korcsop 500 m bajnok
Edző: Bátor György

Bátor Gabriella
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Diákolimpia Országos Döntő K-1 500 1. hely, Magyar Kupa K-1 500m 1. hely
Edző: Bátor György

Kitajka Béla
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Diákolimpia országos Döntő K-4 50 m III. hely
Edző: Bátor György

Holló Krisztián
Iskola: Szent István Egyetem Gyakorló Á. Iskola
Sporteredménye: Diákolimpia Országos Döntő MK-1 gyermek fiú 500m 1. hely
Edző: Bátor György

Kiszely Tamás
Iskola: SZVKKI Fő- téri Általános Iskola
Sporteredménye: Diákolimpia Országos Döntő MK-2 gyermek fiú 2000 m II. hely
Magyar Bajnokság MK-2 2. hely
Edző: Bátor György

Zvara Tibor
Iskola: SZVKKI Fő-téri Általános Iskola
Diákolimpia Országos Döntő MK-2 Gyermek 2000m 2. hely, Orsz. Maratoni
Bajnokság Mk-2 I. évfolyam II.
Edző: Bátor György

Varga Anita
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Diákolimpia Országos Döntő MK-2 gyermek I. évf. 2000 m I.
Magyar Bajnokság MK-2 gyermek I.
Edző: Bátor György

Homonnai Luca
Iskola:Orosházi Evangélikus Iskola
Sporteredménye: Országos Maratoni Bajnokság MK-22000 m I. hely
Edző: Bátor György

C  S  A  P  A  T
Szenior kajak-kenusok: Zalán Csaba, Krajcsovicz Gyöngyi, Nyemcsok Márta, Szebedinszky Péter

SZARVASI HARCMŰVÉSZ ÉS KÜZDŐSPORT EGYESÜLET

Borzi Balázs
Iskola: SZVKKI Fő-téri Általános Iskola
Sporteredménye: Országos Bajnokság küzdelem I. hely
Edző: Lovász György, Ruzsinszki György

Lovász Gergely
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: korosztályos válogatatott, Országos Bajnokság küzdelem I. hely
Edző: Lovász György, Ruzsinszki György

Laurinyecz Zsolt
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Országos Bajnokság küzdelem III. hely
Edző: Lovász György, Ruzsinszki György

Brachna Bence
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Országos Bajnokság küzdelem II. hely
Edző: Lovász György, Ruzsinszki György, Lipták Tibor

Melis Erik
Iskola: Benka Gyula Evangélikus Iskola
Sporteredménye: Országos Bajnokság küzdelem I. hely
Edző: Lovász György, Ruzsinszki György, Lipták Tibor

Melis Vivien
Iskola: Benka Gyula Evangélikus Iskola
Sporteredménye: Országos Bajnokság küzdelem I. hely
Edző: Lovász György, Ruzsinszki György, Lipták Tibor

SZARVAS SE
Mácsár Dorina
Iskola: Magyar Angol Kéttannyelvű Evangélikus Ált. Iskola,Szent István Egytem Gyakorló
Sporteredménye: Diákolimpia Országos Taek won do Döntő Light-contact 2.helyezett
Sportegyesület szinten is országos bajnok, korosztályos válogatott októberi EB-készülő keretben
Edző: Pálinkás László

ASZTALITENISZ

Bencsik Dávid
Iskola: SZVKKI Vajda Péter Gimnázium
Sporteredménye: Országos Diákolimpia „B”Kategóriás Asztalitenisz Döntő 1.hely
Edző: Fest Attila

Asztalitenisz Csapat
Ipsits Bence, Bencsik Dávid, Grünvald Cintia
Sporteredmény: Diákolimpia Országos Döntő III. hely
Edző: Fest Attila

Lendület Sport és Szabadidő Club
„A” csapat
Ancsin Dóra, Bencsik Rebeka, Emődi Dorina, Hamza Brigitta, Kugyela Flóra, Mester Zsófia, Uhljar Janka, Szikora Dóra
Sporteredményük: Diákolimpia Országos Döntő UP3 Step, IV. hely, Up3 Challenge III. hely
Edző: Springel Mihályné

SENIOR SPORTOLÓK

Fábri János
Erőemelő Magyar Bajnok és Európa Bajnok súlycsoportjában és abszolút kategóriában

Montvajszki Márk
Sportegyesület: Kajak Kenu Klub, Edző: Bátor György
Sporteredménye: Masters Magyar Bajnokság K-4 500m 2.hely,K-2 500m 3.hely

Bakula Pál
Sportegyesület: Kajak Kenu Klub, Edző :Bátor György
Sporteredménye: Masters K-1 500 II.hely

Zalán Csaba
Sportegyesület: Kajak Kenu Klub, Edző: Bátor György
Sporteredmény: Masters Magyar Bajnokság K-4 200m II.hely, K-4 500m II.hely

Krajcsovicz Gyöngyi
Sportegyesület: Kajak Kenu Klub, Edző: Bátor György
Sporteredménye: Masters Magyar Bajnokság K-4200m II.hely, K-4 500 m 2. hely

Nyemcsok Márta
Sportegyesülete:Kajak Kenu Klub, Edző: Bátor György
Sporteredménye: Masters Magyar Bajnokság K-4 200m 2.helyezett, K-4 500 m 2. helyezett

Szebedinszky Péter
Sportegyesület: Kajak Kenu Klub, Edző: Bátor György
Sporteredménye: Masters Magyar Bajnokság K-4 200 m 2. hely

Kohut Pál
Sportgyesület: Kajak kenu Klub, Edző: Bátor György
Sporteredménye: Masters Magyar Bajnokság K-1 200m 3. hely, K-2 200 2. hely, k-2 200m 2.hely

Klenk Éva
Sportgyesület: Szarvasi Úszó és Vízilabda Egyesület
Sporteredménye: Országos szenior úszóbajnokság 2. hely

Csaba Gábor
Sportgyesület: Szarvasi Úszó és Vízilabda Egyesület
Sporteredménye: Országos szenior úszóbajnokság 85-90 éves korosztály 2. hely

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Kiemelt

Hirdetés

Archívum

2009. szeptember
h k s c p s v
« aug   okt »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategóriák

Friss

Connect