4. Pannon Szoftver Hungarian International Aerobic Open

101026aerobic

101026aerobicAz elmúlt héten rendezte meg a Magyar Aerobic Szövetség az évad legnagyobb versenyét Magyarországon: a Magyar Kupa Döntőt és a Hungarian Opent. A nagyszabású versenyre, melyen kilenc nemzet képviseltette magát – Csehország, Ausztria, Finnország, Szlovákia, Oroszország, Franciaország, valamint a tengeren túliak közül Indonézia és Japán – a vadonatúj Budaörsi Sportcsarnokban került sor.

Szombaton zajlottak le a leány és női kategóriákban a Hungarian Open selejtezők és a Magyar Kupa Döntő. Gyekiczki Adél a Ritmus Sportaerobic Club versenyzője a Magyar Kupa Döntőben 8. helyen végzett. Gyekiczki Gyöngyi a Döntőn ezüstérmet szerzett, a Hungarian Open selejtezőjében két magyar, egy osztrák és egy cseh versenyző mögött az 5. helyen jutott be a másnapi döntőbe. Vasárnap a fináléban Gyöngyi egy fergeteges gyakorlattal kápráztatta el a bírókat és a Hungarian Openen is másodikként állhatott a dobogóra. Ez a helyezés nagyon biztató a jövő heti Austrian Open előtt. A 12-14 éves fiúk versenyében Bencsik Miksa – aki szintén a Ritmus versenyzője – mindkét versenyben az 5. helyen végzett.