Egyre sikeresebbek úszóink

110228uszas

Az úszók számára véget ért a diákolimpia megyei fordulója. A szarvasi versenyzők jól szerepeltek, kilenc első hellyel delegálták magukat az országos fordulóra, amit a nagyobbak számára Hódmezővásárhelyen, a kisebbeknek Székesfehérváron rendeznek április elején.

110228uszasAhogy arról korábban hírt adtunk, a felkészülési időszak végét időmérő zárta, és akkor már sejthető volt, hogy az időzítés jól sikerült, de természetesen minden csak a versenyen derül ki, mikor másik úszóval, és nem a saját idejével versenyzik az ember. Akkor is a legjobb idejüket úszták meg többen is, s erre most sokan rátettek még pár tizedet. Ez azért is érdekes, mert a rövidpályás medencében 100 gyorson két egész másodperccel jobbat úsznak a világ legjobb úszói, mint 50 méteres medencében. Ennél a példánál maradva, a “B” kategóriás Tinka Norbert 1:03:99-e egyre közelebb hozza azt az első szarvasi 1 percen belüli 100 gyorsot, amire már nagyon várunk. Második helyen végzett, de mindenképpen meg kell említeni az “A” kategóriás Nagy Noémit, aki III. korcsoportos létére 1:07:47-es szenzációs idővel csak négy tizeddel szorult le a dobogó tetejéről 100 gyorson.

A diákolimpiákon két kategóriában állnak kőre a versenyzők. Az igazolt, “A” kategóriás úszók külön futamokban indulnak a szabadidős, “B” kategóriás úszóktól. Az “A” kategóriások természetesen minden esetben jobb időt úsznak szabadidős úszó társaiknál, pl. 100 gyorson a IV. korcsoportos fiúknál 5, a többi számban 10-15  másodperccel is.

1. Nagy Márton, Kuli István, Tóth Botond, Molnár Gergő – Vajda Péter Intézmény
3. Győző Bence, Kunstár Zsolt, Terhes Tibor, Vaskor Zoltán – Szlovák Általános Iskola