A szarvasi feltámadás

110424kiri

110424kiriSzerény reményekkel érkezett Szegedre a Szarvasi FC csapata. A mieink egy hazai 5-1-es fiaskóval a zsebükben látogattak a Tisza partra, ahol a jó erőkből álló KITE-Szeged volt a vendéglátó.

Somogyi mester a Kiri-László, Petykó, Csellár-Truczka, Bakró, Stanley, Klimaj, Erdősi-Somogyi, Bány kezdőcsapatnak szavazott bizalmat.

Bántóan kevés-alig száz- néző előtt kezdődött a találkozó. Szerencsére a 20 szegedi ultra jó hangulatot teremtett a lepusztult stadionban.

Gyönyörű jelenettel kezdődött a mérkőzés. Bány 60 méterres passzal indította a baloldalon Erdősit, aki két szép csel után lőtt a bal sarokba. Még a szegedi szurkolók is elismeréssel szóltak e látványos találatról. Ám nem sokáig örülhettünk, hiszen a kék-feketék két fejessel Batik és Saulic révén megfordították az eredményt.

110424kiriEzután elérkezett-mint utólag kiderült-a mérkőzés fordulópontja. László buktatta-feleslegesen-Gahwagit, Saulic lövését azonban Kiri Miska vetődve hárította! Aztán Bakró kevergetett a baloldalon beadását pedig Bány bombázta a jobb felső sarokba ezzel 2-2!

A szünetben a hazaiak mestere kettős cserével próbálta felrázni csapatát, kevés sikerrel.

Jobbára mezőnyjáték folyt, a Szeged képtelen volt helyzetet teremteni a jól záró szarvasi védelem között. Stanley kishíján a kapuig futott, de az utolsó pillanatban szerelték a hazai védők.

A szegedi ultrák is néma csendben figyelték a KITE játékát és „hol a csapatunk?” rigmussal adtak hangott elégedetlenségüknek. Negyedórával a vége előtt a nagy kedvvel játszó Bakró tört be a büntetőterületre Belecan kapus pedig buktatta. A tizeneggyest Somogyi higgadtan lőtte a bal sarokba. Kétgólos hátrányból fordítottunk! Ezután elkeseredten támadott a KITE, a legnagyobb helyzet mégis előttünk adódott. Soma beadása Bakrót találta ziccerben,ám mentettek a védők.

Idegörlők voltak az utolsó percek, de végül a 92-ik percben lefújta a mérkőzést Pákolicz sporttárs, és 3-2 arányban a Szarvas nyert!

Nyilatkozatok:

Major László vezetőedző KITE-Szeged: A védelem a mai napon csődöt mondott. Ha a büntetőt berúgjuk megnyerjük a mérkőzést. A futballban sajnos nincs ha, így csak gratulálni tudok a Szarvasnak a három ponthoz.

Somogyi János vezetőedző Szarvasi FC: A kihagyott büntető után a hazai csapat ész nélkül támadott, amit szerencsére ki tudtunk használni. Nagyon rosszul szerepeltünk eddig tavasszal, számomra meglepetés ez a győzelem, és remélem elindulunk felfelé.

Öt hónap után tehát újra győzelmet ünnpelhettek a szarvasi játékosok, és a Szegedre is ellátogató kitartó szurkolóik. Jó volt látni a nagy kedvvel, harcosan játszó focistáinkat. Mindenki hozzátett a győzelemhez, különösen Kiri, Petykó, Erdősi, Bány, Bakró, Somogyi, Truczka és Demcsák játéka dicsérhető. Izgalmas, küzdelmes mérkőzésen szép gólokat lőve, kétgólos hátrányt ledolgozva, kiváló játékvezetés mellett arattunk megérdemelt győzelmet.

Méltán zúgott a szarvasiak vastapsa. Amint azt már múlthéten megénekeltem, tudtam hogy el fog jönni a feltámadás!

Köszönjük fiúk, ez a legszebb húsvéti ajándék.