Úszó sikerek a Diákolimpián

120312uszas

120312uszasMárcius 1-én került megrendezésre a „B kategóriás”- igazolással nem rendelkező úszók – Diákolimpia Megyei Döntője, ahol kiváló eredmények születtek. Békéscsabán a Sportuszodában 3 iskola a Vajda Péter Intézmény, a Szlovák Általános Iskola, valamint a békésszentandrási Hunyadi János Általános Iskola versenyzői alkották az úszó-kajakos vegyes csapatot.

A versenyszámok első helyezettjei kerülhettek az Országos Döntőbe, a népes megyei seregszemlén ez több tanulónak is sikerült. Nagy Márta 100m gyorson és 100m háton, Olasz Éva 100m gyorson és 100m háton, Molnár Gergő 100m gyorson és 50m mellen, Tóth Botond 100m háton képviselheti iskoláját Hódmezővásárhelyen.

Örömteli volt a III. korcsoportos 4×50 méteres fiú gyorsváltó fölényes győzelme, valamint a gimnáziumi 4×50 méteres gyorsváltó 2. helyezése.

Eredmények, amikre méltán büszkék lehetünk.

100 m fiú gyorsúszás III. korcsoport
1. Molnár Gergő Vajda 1:08,00
2. Gubucz Gábor Vajda 1:19,00
3. Juhász Áron Szlovák 1:22,88
5. Gyulai Dániel Szlovák 1:33,20

100 m fiú gyorsúszás VI. korcsoport
5.Sárkány Dávid Vajda 1:08,00
7. Sztankovics Tamás Vajda 1:10,00

100 m leány gyorsúszás III. korcsoport
1. Olasz Éva Hunyadi 1:20,00

100 m leány gyorsúszás III. korcsoport
1. Nagy Márta Vajda 1:09,00

50 m fiú mellúszás III. korcsoport
1. Molnár Gergő    Vajda 0:39,00
2. Gubucz Gábor    Vajda 0:43,00
5. Balatoni László Szlovák 0:47,88
8. Kovács Ákos Szlovák 0:57,00

100 m fiú mellúszás VI. korcsoport
2. Babák Bence    Vajda 1:20,02

100 m fiú hátúszás III. korcsoport
1. Tóth Botond Vajda 1:26,46
3. Juhász Áron Szlovák 1:41,11

100 m leány hátúszás III. korcsoport
1. Olasz Éva Hunyadi 1:37,26

100 m leány hátúszás IV. korcsoport
1. Nagy Márta Vajda 1:18,21

4x50m fiú gyors váltó III. korcsoport
1. Vajda Péter Intézmény 2:17,52
Molnár Gergő, Gubucz Gábor, Szilágyi Soma, Tóth Botond

2. Szlovák Általános Iskola 2:49,50
Gyulai Dániel, Kovács Ákos, Balatoni László, Juhász Áron

4x50m fiú gyors váltó VI. korcsoport
2. Vajda Péter Intézmény 2:01,00
Babák Bence, Sovány Kornél, Sárkány Dávid, Sztankovics Tamás