Ritmusos aranyeső

120322aerobic

120322aerobicA közelmúltban került megrendezésre az aerobik diákolimpia területi fordulója Szarvason a Vajda Péter Intézmény sportcsarnokában amin Kelet-Magyarország versenyzői mérték össze erejüket.  Erről a versenyről minden kategóriában az első öt versenyző egység kerülhet be az országos diákolimpia döntőbe, amely Pécsen lesz április 28-án.

A szarvasi Ritmus Sportaerobic Club versenyzői ezúttal iskoláikat képviselve versenyeztek. Somogyi Zsuzsa edző tanítványai mindannyian aranyérmet nyertek, és így bejutottak az országos diákolimpia döntőre.

A Vajda Péter Intézmény tanulói közül a Főtéri Általános Iskolából up3 kategóriában (7-11 évesek) a Jónás Márió, Kendra Bettina, Szopka Vanessa trió első helyen vegzett, valamint a Vajda Péter Gimnázium diákjai, Gyekiczki Adél és Kereszturszky Zita páros up1 kategóriában (15-17 évesek) szintén győztek.

Először a diákolimpián a Szlovák Általános Iskola aerobikosai is versenyeztek, és ők is az élen végeztek.

A csabacsűdi Trefort Ágoston Általános Iskola párosa is az élen végzett, és így ők is a diákolimpia döntőjére utazó csapat tagjai lehetnek.

Reméljük a ritmusos lányok és fiú a döntőn is ilyen szép eredményt érnek majd el.