Tízpercnyi góliszony Vásárhelyen

121113kezi

121113keziNem várt vereséget szenvedtek a női kézilabdázók az NB II-es pontvadászat 7. fordulójában. Száva Flórián tanítványai az újonc Hódmezővásárhely ellen maradtak alul, amely az előző héten a Makót is kis híján „elkapta”.

Nem a legjobb előjelekkel készült a szarvasi együttes, hiszen Molnár és Kasik mellett Szabó is sérülten szállt fel a buszra. Az előző héten szerencsétlenül ütköző Molnár Kinga nem is tudta vállalni a játékot. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a két új igazolással pályára lépő vásárhelyiek végig tartották a lépést, meglepve ezzel vendégeiket. Kétszer is két góllal jártak előrébb Zelei Dettiék, a szünetre mégis a hazai csapat előnyével vonultak a csapatok.

A térfélcserét követően folytatódott a szoros csata. A játékrész közepén újból átvették a vezetést a szarvasiak (20–22), de egy 10 perces gólcsend megpecsételte sorsukat. Váratlan vereséget szenvedett tehát a több sebből vérző csapat, így hát a javítás amolyan „kötelező házi feladat” lesz a következő hazai mérkőzésen.

Száva Flórián: – Igen gyenge védekezésünk miatt szenvedtünk vereséget, egy szerény képességű csapat ellen, eredményünk sajnos minket minősít.

Hódmezővásárhelyi LKC–Szarvasi NKK 32–27 (16–15)

NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Hódmezővásárhely, 100 néző. V.: Mazzag, Papp. Szarvas: Labát – Hajdu 1, Ábrahám 1, Zelei 12, Szabó 8, KOVÁCS 5, Szuhaj. Csere: Kasik, Juhos (kapusok), Fulajtár, Molnár, Bagi, Zubor, Horváth, Janis, Kondacs. Edző: Száva Flórián, Almási László. A Hódmezővásárhely legjobb góldobói: Hegyi 9, Tószegi 9.

További eredmények: Orosházi NKC II.–Kisteleki KK 36–40, Békéscsabai Előre NKSE II.–Abonett KC Abony 26–41, Szeghalmi NKC–Túrkevei VSE-Lechler 27–33, Lajosmizse NKK–Maros-menti NKSE Makó 30–31. Szabadnapos: Gyulai SE.

Az állás 7 forduló után: 1. Gyula 14 pont (222–155, 7 mérk.), 2. Makó 14 (221–164, 7), 3. Szarvas 10 (244–182, 7), 4. Kistelek 9 (184–159, 6), 5. Abony 8 (220–194, 7), 6. Lajosmizse 6 (179–183, 6), 7. Hódmezővásárhely 4 (141–160, 6), 8. Orosháza II. 4 (215–251, 7), 9. Túrkeve 2 (122–171, 6), 10. Békéscsaba II. 2 (183–255, 8), 11. Szeghalom 1 (188–245, 7).