in

Húsz perc alatt minden eldőlt

121122kezi

121122keziElőzetesen úgy tűnt, hogy nehéz „három felvonásos darab” lejátszásába kezdtek a szarvasi lányok, melynek első részét a Lajosmizse elleni vasárnapi meccs jelentette. Ami – mint utóbb kiderült – nem is volt túl bonyolult, hiszen egy átlagon 20 perces etap is elég volt a magabiztos sikerhez.

Talán még a helyi nézők képzeletét is felülmúlta az a kezdés, amit az SZNKK produkált. Fegyelmezett védekezésből, könnyű gólokat szerezve, már a 13. percre 10–3-as vezetésre tettek szert. Tanítványai tanácstalanságát látva, a mizsei tréner időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, de ez sem használt. A 20. percben már tízzel jártak előrébb a házigazdák, jött is a lelátóról a megszokott kiszámolás… Különösen Zelei Detti volt elemében, aki az első félidőben egymaga 10 gólt szorgoskodott össze.

Szünet után egy ideig lámpással kellett keresni a nívót, hirtelenjében akkorát esett a színvonal. A helyiek, tetemes előnyük birtokában nem szaggatták különösebben az istrángot, Kasik bravúrjaival mégis sikerült elérniük, hogy a belelkesülő kiskunsági együttes ne tudjon felkapaszkodni a padlóról. A másik kapu előtt periódusonként módosult, hogy Molnár Kinga, vagy éppen Zelei „cipelte a zongorát”.

A szarvasi együttes magabiztos sikeréhez nem férhetett kétség, a második 30 perc azonban a portásuk bravúrjai kivételével kevés dicséretes dolgot tartogatott.

Száva Flórián: – Kezdettől fogva mi irányítottuk a játékot. Komoly előnyünk birtokában, több könnyebb gólt kaptunk a második félidőben.

Szarvasi NKK–Lajosmizsei NKK 33–24 (19–9)

NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 150 néző. V.: Sipos, Szikszai. Szarvas: KASIK – ZELEI 15, Kovács F., MOLNÁR 7, Hajdu 3, Szabó 4, Szuhaj 4. Csere: Labát, Juhos (kapusok), Ábrahám, Fulajtár, Janis, Kondacs, Precskó. Edző: Száva Flórián, Almási László. A Lajosmizse legjobb góldobói: Herceg R. 9, Balla 6.

További eredmények: Túrkevei VSE-Lechler–Békéscsabai Előre NKSE II. 34–22, Abonett KC Abony–Orosházi NKC II. 37–38, Kisteleki KK–Hódmezővásárhelyi LKC 25–21, Maros-menti NKSE Makó–Gyulai SE 33–24. Szabadnapos: Szeghalmi NKC.

Az állás 8 forduló után: 1. Makó 16 pont (254–188, 8 mérk.), 2. Gyula 14 (246–188, 8), 3. Szarvas 12 (277–206, 8), 4. Kistelek 11 (209–180, 7), 5. Abony 8 (257–232, 8), 6. Lajosmizse 6 (203–216, 7), 7. Orosháza II. 6 (253–288, 8), 8. Hódmezővásárhely 4 (162–185, 7), 9. Túrkeve 4 (156–193, 7), 10. Békéscsaba II. 2 (205–289, 9), 11. Szeghalom 1 (188–245, 7).