Most kellene lefújni a bajnokságot

A harmadik fordulót követően élre álltak az NB II-es bajnokságban a szarvasi női kézilabdázók, akik a korábbi „mumus”, makói együttest verték, egy küzdelmes és egy könnyebb félidőt követően.

Szarvasi NKK–Marosmenti NKSE Makó 29–21 (10–9)

NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 150 néző. V.: Kiss Z., Kuklis.

Szarvas: KASIK – BUZÁSI 4, RADNÓTI 8 (1), GÁBOR 8 (1), Zelei 4, Hajdu, Ábrahám. Csere: Labát, Juhos (kapusok), Kondacs F. 3, Farkas 1, Győri, Szuhaj 1, Bagi, Krizsán. Edző: Barna Károly. A Makó legjobb góldobói: Kovács A. 8 (2), Sárkány 7 (2), Kozserán B. 4. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 5/5.

A szarvasi lányoknak jócskán volt mit törleszteniük az utóbbi két évben elszenvedett vereségekért, és a jelenlegi keretükkel erre reális esély is kínálkozott. A vendégek persze már az elején igazolták: nem a véletlen műve az, hogy évek óta a csoport legjobbjai között tartják őket számon.

Mindkét oldal kőkemény védekezéssel „fente kését” a másikra, aminek leginkább a támadójáték bánta kárát. Az első félidő ennek szellemében végig kiegyensúlyozott csatát hozott. Kezdetben Buzási Orsolya találataival tartotta magát a hazai együttes, később Gábor Eszter vette át ezt a szerepkört.

A térfélcserét követően a 36. percig haladt fej-fej mellett a két csapat, majd Kasik lehúzta a rolót. A szarvasiak kapusának az eszén 13 perc alatt mindössze kétszer tudtak túljárni a Maros-partiak, ezzel szemben Gábor, a feljavuló Radnóti Mariann és Kovács Fanni ez idő alatt 9 találatot szorgoskodott össze, eldöntve ezzel a két bajnoki pont sorsa. A lelkes közönség többször is kiszámolta az elfárad makói együttest, a hajrában már csak a különbség mértéke volt kérdéses.

Az első félidőben több energiát fordított a Szarvas a védekezésre, mint a támadásra, szünet után azonban minden tekintetben a vendégcsapat fölé nőttek a hazaiak, megérdemelt győzelmet aratva, eldöntve ezzel a két bajnoki pont sorsát.

További eredmények: Csorvás SK–Szeghalmi NKC 33–20, Orosházi NKC II.–Békéscsabai ENKSE II. 39–31, Lajosmizse NKK–KSI SE 35–22, Kisteleki KK–Túrkevei VSE-Lechler 22–18. Szabadnapos: Hódmezővásárhelyi LKC.

A bajnokság állása 3 forduló után: 1. Szarvas 5 (95–63), 2. Lajosmizse 5 (94–78), 3. Orosháza II. 4 (105–90), 4. Hódmezővásárhely 4 (52–39, 2 mérk.), 5. Makó 4 (71–73), 6. Csorvás 2 (51–48, 2), 7. Kistelek 2 (71–74), 8. Szeghalom 2 (90–104), 9. Békéscsaba II. 2 (79–101), 10. Túrkeve 0 (40–46, 2), 11. KSI 0 (73–105).

Dankó Béla útügyi biztos tájékoztatója a héten várható útfelújítási munkálatokról