Connect with us

Hírek

Ótemplom: kiállta a próbát a felújított tetőrész

Kiállta az első nagy próbatételt az evangélikus Ótemplom nemrég felújított tetőszerkezete. Ez a beruházás azonban csak „tűzoltás” volt, sokkal nagyobb volumenű munkálatokra, mindehhez pedig sok pénzre lenne szükség ahhoz, hogy Tessedik templomát megóvják a lassú pusztulástól.

Dr. Czinkóczky Mihálytól, az Ótemplomi Evangélikus Egyházközség felügyelőjétől megtudtuk: a közelmúltban 2 millió forintot fordítottak a tetőszerkezet legrosszabb állapotban lévő részének felújítására.

– Több gerendát is kicseréltünk, mert már nagyon porladtak. Fennállt a veszélye annak, hogy beszakad a tető. A felújításhoz szükséges 2 millió forintot a hívek adták össze. A kivitelező jó munkát végzett: ezen a részen a múltkori nagy vihar idején egyetlen csepp eső sem esett be – avatott be a részletekbe az egyházközségi felügyelő. Hozzátette: a padlástér többi részében azonban számos helyen volt beázás. Teljes tetőcserére lenne szükség. Ennek költsége mintegy 40 millió forint lenne, amit önerőből nem tud előteremteni a gyülekezet.

(Felvételünkön a világosabb tetőrész az, amelyet felújítottak).

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Kiemelt

Fotó: Babák Bence Fotó: Babák Bence

A Nagyrét Farm félgőzzel gázolt át a „Huligánokon”

Hírek

A fiatalok közötti szolgálat erősítéséért báloztak az evangélikusok

Hírek

Bíró Gyula Bíró Gyula

Országos szakmai tanácsadó testület tagjává választották Bíró Gyulát

Hírek

Izgalmas végjátékra van kilátás

Hírek

Hirdetés

Advertisement

Archívum

2013. október
h k s c p s v
« Sze   nov »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kategóriák

Friss

Connect