Úszás: a felsősök is egyre többen választják ezt a sportot

Sinka Dominik

Igaz, tavalyi a hír, ezért ha megkésve is, de szeretnénk megosztani a felsősök számára rendezett úszóverseny képei ill. eredményeit. Korábban sokat sajnálkoztunk azon, hogy az iskolások, ill. szüleik még nem fedezték fel, hogy milyen jó sport is az úszás, arról nem is beszélve, hogy ezt ritka szép körülmények között tehetik. Talán a minden napos testnevelésnek köszönhetően, de örömmel jelenthetjük, hogy nem csak az alsósok, hanem a felsősök körében is egyre népszerűbb ez a mozgásforma, amit mi sem jelez jobban, hogy az év évgén megrendezett versenyen legalább kétszer annyian indultak, mint tették azt a korábbi években. Az külön öröm, hogy a verseny közben látszott, hogy az indulók többsége képzett úszó.

Eredmények – városi úszóverseny III. – IV. kcs. (2013. november 20.)

III. kcs. 100 m fiú gyors 2002-ben születettek
1. Ganyecz Zalán Benka 1:09,81
2. Mulholland Alaxander Benka 1:25,10
3. Nyerges Áron Szlovák 1:35,00

III. kcs. 100 m fiú gyors 2001-ben születettek
1. Pekár Tibor Benka 1:20,63
2. Szlovák Balázs Szlovák 1:27,71
3. Gyulai Dániel Szlovák 1:30,90

III. kcs. 100 m lány gyors 2002-ben születettek
1. Pribelszki Boglárka Benka 1:38,16
2. Megyik Rozi Benka 1:51,71
3. Új Dorka Benka 2:00,10

III. kcs. 100 m lány gyors 2001-ben születettek
1. Pályi Petra Benka 1:21,78
2. Lehocki Renáta Benka 1:38,29
3. Kiss Lili Szlovák 1:38,92

IV. kcs. 100 m fiú gyors 2000-ben születettek
1. Balatoni László Szlovák 1:11,09
2. Uhljár Gergő Benka 1:12,82
3. Gubucz Gábor Székely 1:17,00

IV. kcs. 100 m fiú gyors 1999-ben születettek
1. Molnár Gergő Székely 1:02,63
2. Kutas Ferenc Benka 1:25,69

IV. kcs. 100 m leány gyors 2000-ben születettek
1. Szécsi Edina Benka 1:15,03
2. Gerzsenyi Luca Benka 1:34,89
3. Hipszki Flóra Szlovák 1:44,08

IV. kcs. 100 m leány gyors 1999-ben születettek
1. Rohony Noémi Benka 1:42,93
2. Gyulai Fanni Benka 1:48,39

III. kcs. 50 m fiú mell 2002-ben születettek
1. Mulholland Alaxander Benka 0:49,41
2. Kutas Csaba Benka 0:50,72
3. Kozsuch Mihály Benka 0:51,06

III. kcs. 50 m fiú mell 2001-ben születettek
1. Pekár Tibor Benka 0:43,61
2. Szlovák Balázs Szlovák 0:52,18
3. Laluska Gergő Szlovák 0:52,59

III. kcs. 50 m leány mell 2002-ben születettek
1. Pribelszki Boglárka Benka 0:52,11
2. Janowszky Viktória Benka 0:56,66
3. Új Dorka Benka 0:59,46

III. kcs. 50 m leány mell 2001-ben születettek
1. Kiss Lili Szlovák 0:51,20
2. Sztrehovszki Nelli Szlovák 0:52,59
3. Kugyela Gabriella Szlovák 0:54,47

IV. kcs. 100 m fiú mell 2000-ben születettek
1. Gubucz Gábor Székely 1:27,25
2. Balatoni László Szlovák 1:32,48
3. Somogyi Róbert Szlovák 1:33,06

IV. kcs. 100 m fiú mell 1999-ben születettek
1. Molnár Gergő Székely 1:15,78
2. Kutas Ferenc Benka 1:39,42

IV. kcs. 100 m leány mell 2000-ben születettek
1. Urbancsok Anett Benka 1:44,47
2. Hipszki Flóra Szlovák 1:48,36
3. Uhrin Dóra Szlovák 1:52,88

IV. kcs. 100 m leány mell 1999-ben születettek
1. Gyulai Fanni Benka 1:54,51
2. Zahorecz Luca Benka 1:57,24

III. kcs. 100 m fiú hát 2002-ben születettek
1. Ganyecz Zalán Benka 1:22,11
2. Sinka Dominik Szlovák 1:44,39
3. Kutas Csaba Benka 1:49,61

III. kcs. 100 m fiú hát 2001-ben születettek
1. Gyulai Dániel Szlovák 1:44,50

III. kcs. 100 m leány hát 2002-ben születettek
1. Janowszky Viktória Benka 2:15,10
2. Megyik Rozi Benka 2:24,00
3. Gerzsenyi Lili Benka 3:30,00

III. kcs. 100 m leány hát 2001-ben születettek
1. Pályi Petra Benka 1:50,32
2. Lehocki Renáta Benka 1:56,92
3. Nyerges Alíz Szlovák 2:12,10

IV. kcs. 100 m fiú hát 2000-ben születettek
1. Uhljár Gergő Benka 1:21,07
2. Kós Benedek Benka 1:38,66
3. Juhász Áron Szlovák 1:38,84

IV. kcs. 100 m lány hát 2000-ben születettek
1. Szécsi Edina Benka 1:25,69
2. Urbancsok Anett Benka 1:32,00
3. Uhrin Dóra Szlovák 1:47,27

IV. kcs. 100 m lány hát 1999-ben születettek
1. Rohony Noémi Benka 1:54,47
2. Zahorecz Luca Benka 2:07,38