Három érem a karate magyar bajnokságról

Hatvanöt egyesület csaknem 600 versenyzőjének részvételével zajlott le a hétvégén Mogyoródon a karatésok 2014-es magyar bajnoksága. A szarvasi karatésok 9 fős különítménnyel érkeztek a versenyre. A küzdelmeket Megyesi Hunor kezdte meg, aki rögtön a döntőig jutott, és végül második helyen zárta a versenyt az utánpótlás -30kgban.

Bagi Dani és Nagy Maté is jól kezdett, mindketten kétszer is kontrollált fejrúgással szereztek találatot az első mérkőzésükön – a karatéban tilos a gyerekeknél meg a bőr érintése is – a következő körben azonban megállították menetelésüket. Hasonlóan szerepelt Kasuba Kristóf és Sindel Márk is, jól kezdtek, de a második ellenfelükön nem tudtak kifogni, és ha csak hajszállal is, de elestek a továbbjutástól. Litauszki György a későbbi első helyezettel kezdett, akin értékes találatot szerzett, ám ez a győzelemhez nem volt elegendő. Radics Attila azonban most is a dobogóra állhatott, 10-11 éves utánpótlásban 3. helyezést szerzett a tőle megszokott szép fejrúgásokkal. Frankó Dani bar hozta jó pontjait, sajnos kétszer is kiengedte kezéből a már megnyert mérkőzést, így végül 5. helyen zárta a versenyt. A nap utolsó sikerét Tálas Bendegúz szállította, aki három mérkőzést megnyerve a 12-13 évesek -43 kilójában a döntőbe verekedte magát és végül ezüstérmet szerzett.