Hetedik hely az országos sakkdöntőben

Pekár Edina

A Magyar Diáksport Szövetség és Magyar Sakkszövetség közösen rendezte meg a hétvégén Miskolcon a 2014. évi egyéni diák sakkolimpiai bajnokság értékszámos diákolimpia országos döntőit 6 korcsoportban, mindkét nem számára. A küzdelem Magyarország Diákolimpia Bajnoka címért folyt azon a hétvégén, amikor generációk csatájában elsősorban Rapport Richárd és Portisch Lajos játszmáira figyelt az ország sakkszerető közönsége, amiből Rapport került ki győztesen. A diákolimpián ilyen generációs különbségekről természetesen szó sem lehetett.

Az „értékszámos” kategória országos döntőben kizárólag hagyományos értékszámmal (rapid és villám kizárva) rendelkező játékos indulhatott. Szarvasról Patkó Lajos növendéke, Pekár Edina volt jogosult indulni versenyen a lány VI. korcsoportban. A nagyon erős mezőnyben, amiben pl. FIDE mester is indult, Edina kitartó küzdelemmel a 7. helyet szerezte meg. A versenyre elkísérte felkészítője, Patkó Lajos is.

Viharos győzelem: 8:0-ra nyert a Szarvasi FC