Lezárult a jelöltállítás: rájuk szavazhatunk október 12-én

20140908-IMG_0553

Ma 16 órakor lezárult a jelöltállítás az október 12-ére kitűzött önkormányzati választásokra. Szarvason 16 órakor összeült a Helyi Választási Bizottság dr. Izsáki Zoltán elnöklése mellett, Illés Péterné elnökhelyettes, Nyári Mihály választott tag, Boross Árpád Fidesz-KDNP delegált, dr. Pilishegyi József – MSZP delegált részvételével. A körzetekben indulók személyének bejelentésével egyidőben tartották meg a sorsolást, hogy a szavazólapokon milyen sorrendben kerüljenek a nevek a szavazólapokra. A sorsolás a szabályok szerint lezajlott, a helyszínen senki sem támasztott kifogást, egyedül a Jobbikot képviselő Kovács Ádám a NACSE színeiben induló, korábban a sajtóban függetlenként megjelenő jelöltek hovatartozását tette szóvá.

A nyilvántartásba vett jelöltek a következő sorrendben fognak felkerülni a szavazólapokra:

Polgármester-jelöltek:
Csanádi László – NACSE
Földesi Zoltán – MSZP
Gajdos Attila – Jobbik
Babák Mihály – Fidesz–KDNP

1. sz. vk.
Giricz Katalin – Fidesz–KDNP
Csanádi László – NACSE
Szűcs Attila – Jobbik
Földesi Zoltán – MSZP

2. sz. vk.
Bakula János – NACSE
Ruzicska Andor – MSZP
Prjevaráné Kiss Eszter – DK
Lohr Gyula – Fidesz–KDNP
Tóth Zoltán – Jobbik

3. sz. vk.
Pusztai János – MSZP
Dobruczky Zsolt – NACSE
Béni Éva Katalin – független
Hetényi István – Fidesz–KDNP
Arnóczky Csaba – Jobbik

4. sz. vk.
Gombár Györgyné – NACSE
Urbán Lászlóné – MSZP
Kiss Attila – Fidesz–KDNP
Gajdos Attila – Jobbik
Urbancsok Zoltán – DK

5. sz. vk.
Lázár Zsolt – Fidesz-KDNP
Pigler Istvánné – MSZP
Pálinkás Tamás – Jobbik
Józsa Vilmos – NACSE

6. sz. vk.
Kozák Imréné – MSZP
Homonnai Tiborné – NACSE
Samu Tamás Gergő – Jobbik
Molnár Istvánné – Fidesz-KDNP

7. sz. vk.
Hodálik Pál – Fidesz–KDNP
Kovács Dániel – NACSE
Rejtő József – MSZP
Pósa Zsolt – Jobbik
Sonkolyné Szekerczés Margit – DK

8. sz. vk.
Pólya Istvánné – DK
Dankó Pál – NACSE
Kovács Ádám – Jobbik
Králikné Molnár Anna MSZP
Dernovics László – Fidesz–KDNP

A cigány nemzetiségi önkormányzati választás jelöltjei:
Rácz Jánosné – Lungo Drom
Bankó István – RPSZ
Bakró Attila – RPSZ
Tóthné Rafael Ágnes – Lungo Drom
Nagy Nikolett – Lungo Drom
Jónás Jánosné – Lungo Drom
Romhányi Tiborné – RPSZ
Rostás ZSolt – RPSZ

A szlovák nemzetiségi önkormányzati választás jelöltjei:
Kmotricza Margit – Vernost
Liska Zlatica – Identita
Podani Anikó – Identita
Dósová Zsuzsanna – Szarvasi Gazdák
Valachné Hraskó Márta Noémmi – Identita
Rafael Ildikó – Vernost
Dr. Lesfalvi Tibor – Szarvasi Gazdák
Závoda Ferenc – Szarvasi Gazdák
Csasztvan András – Szarvasi Gazdák
Medvegy Pálné – Vernost
Frankó Anna – Vernost
Kita Anikó – Identita
Rágyanszki György – Vernost

Települési kompenzációs lista jelöltjei:
Jobbik: Gajdos Attila, Samu Tamás Gergő, Tóth Zoltán, Kovács Ádám, Pálinkás Tamás, Arnóczki Csaba György, Pósa Zsolt, Szűcs Attila

MSZP: Földesi Lajos Zoltán, Rejtő József, Kozák Imréné, Králikné Molnár Anna, Ruzicska Andor László, Pigler István Károlyné, Pusztai János, Urbán László Mihályné

Fidesz–KDNP: Babák Mihály, Hodálik Pál, Giricz Katalin, Kiss Attila, Csernus Gyöngyi Szilvia, Lázár Zsolt, Molnár Istvánné, Hetényi István Péter, Lohr Gyula József

NACSE: Gombár Györgyné, Csanádi László Attila, Dankó Pál János, Dobruczky Zsolt, Józsa József Vilmos, Bakula János, Homonnai Tiborné, Kovács Dániel