Kezdi visszanyerni korábbi fényét a szarvasi kenumaraton

Az induló létszám arra enged következtetni, hogy kezdi visszanyerni korábbi nimbuszát a szarvasi, legújabb nevén Körös Völgyi Kenumaraton elnevezésű szabadidős program. A holtág megkerülő túrát augusztus első szombatján immár 19. alkalommal bonyolították le, a szervezéssel járó munkát pedig az utóbbi esztendők hagyományaihoz hűen, a Cervinus Teátrum Művészeti Nonprofit Kft. vállalta magára.

A Szarvast és Békésszentandrást összekötő Kákafoki holtágon fő medrét, illetve a Hármas-Körös rövid szakaszát érintő 21 kilométeres túrára 22 kenuban 79 vállalkozó szellemű sportember sereglett össze a Szarvasi Kajak-Kenu Klub Vízitelepén. Külön színfoltja volt az idei túrának Körös Dragon SE sárkányhajós csapata 21 fővel, így kikerekítve a létszámot. A szakaszos indításnál a profi kategóriák startoltak el korábban 6 kenuban, 5 perc múltán azonban az amatőrök, majd pedig a családi kategóriák is útra keltek. Legvégül a sárkányhajósok vágtak neki a rövidebb, 12 km-es távnak, akik érthető okokból kihagyták a szárazföldi szakaszt, és a Holt-Körös végétől visszaeveztek a célba. Idejük 2 óra 6 perc 21 másodperc volt.

A profi 4-esek között több rendszeres résztvevő is akadt. Nagy lendülettel kezdtek lapátolni és a lankadatlan evezésnek az lett az eredménye, hogy 2 órán belüli idővel (1:59:53) ért célba a győztes hajó, amely 3 és fél perccel maradt el a 2008-as körcsúcstól (1:56:20). Az amatőr 4-esek is jó tempót diktáltak (2:19:14), az utolsó célba érkező egységnek pedig 3:19:08 órára volt szüksége a futásban félmaratoni táv leküzdéséhez. A kategória győzteseknek az érmeket és emléklapokat stílusosan Vajda Attila olimpiai bajnok kenus adta át.

Eredmények. Profi 4-es (4 hajó, 16 fő): 1. Szitó Szabolcs (Szarvas), Vajda Béla (Göd), Öreglaki Gábor (Tahi), Szabó Gábor (Tahi), 2. Juhász Andrea (Békéscsaba), Virág Attila (Újkígyós), Fábián Gergő (Békés), Polgár Ferenc (Békéscsaba), 3. Csipai Róbert (Békésszentandrás), Szécsi Tibor, Bencsik Sándor, Faragó Máté (Szarvas). Amatőr 4-es (6 hajó, 24 fő): 1. Kohut Gábor, Altmann Roland, Kiszely Zoltán, Varga Zsolt (Szarvas), 2. Medvegy Zalán, Erdős Richárd, Somogyi Róbert, Pálfi Gellért (Szarvas), 3. Patkó Gergely, Patkó Tamás, Horváth Marcell, Reszt Károly (Budapest). Amatőr 3-as (1 hajó, 3 fő): 1. Roszik Miklós, Csekő Imre (Békésszentandrás), Körtvélyesi József (Szarvas). Amatőr 2-es (3 hajó, 6 fő): 1. Balázs Tibor, Hancsák József (Szarvas), 2. Kovács László (Békésszentandrás), Szin Zsolt (Szarvas), 3. Bárdics Péter, Bárdicsné dr. Buda Bernadett (Budapest). Profi 3-as (1 hajó, 3 fő): 1. Bodrogi Márta, Horváth Alexa, Vajda Attila (Szeged). Profi 2-es (1 hajó, 2 fő): 1. Iványi Zoltán, Koppányi László (Békéscsaba). Családi 4-es (6 hajó, 25 fő): 1. Kepenyes András, dr. Kepenyes Darida Bea, Kepenyes Darida Dóra, Kurlik Péter + Kepenyes Darida Zoé (Szarvas), 2. Hegedűs Renáta, Hegedűs Tibor, Farkas Gergely, Kepka Roland (Szarvas), 3. dr. Pecsenye Erzsébet, Grodiczki Péter, Grodiczki Anna, Lázár Dea (Szarvas). Különdíjasok: dr. Pecsenye Erzsébet és Kepenyes Darida Zoé.