Újra lendületben a csabacsűdi gólgyár

Két éve sajnálatos módon távozott a megyei első osztályból a Csabacsűd SE. Az elmúlt évben a fű pihent, játékosok mentek, visszavonultak, az idén játékosok jöttek, és elkezdődött egy új bajnokság, igaz, két osztállyal lejjebb, a megye III. északi csoportjában. Két osztály ide, két osztály oda, a csabacsűdiek a vasárnapi Kétsoprony elleni mérkőzésükön igyekeztek kiszolgálni a közönségüket, ami egy gyors számolás szerint Csabacsűd lakosságának majd 15-20 százalékát tette ki.

Az interneten Messi nagykeresztjét csodálja mindenki. A második percben egy hatalmas, hátulról érkező indítást kapott Endrefalvi Erik, aki miután levette, nagyon kis szögből a hálóba továbbította a labdát a kapujából kijövő Véha Bence és a visszaérkező Mazán János között. Két percre rá Kasik Márk szabadrúgása éppen csak elkerülte a felső sarkot. Szép kísérlet volt ahogy Kasik Márk a következő szabadrúgást átemelte Sándor Jánosnak kapásra. Ha az beakad, akkor Messi nagykeresztje egyből a második helyre csúszott volna a listán. Az elgondolás bátor volt, sajnos nagyon felé ment.

A 34. percben egy szabadrúgásból kijövő labda az érkező csabacsűdi támadósor elé pattant, amit Viszkok Gábor értékesített. Ugyancsak Viszkok nevéhez fűződik a következő gól mintegy 5 perc elteltével. Egy kapura lőtt labda a kapu felé csorgott Véha Bencéről. Érkezett a kétsopronyi védő, Ancsin István, ill. a csabacsűdi támadó, akiknek alig volt közük a labda pályájához, annál inkább egymás lábához, mert mindketten beestek a kapuba, a labda meg szépen átgurult a gólvonalon. 3-0.

A második félidőben ott folytatódott minden, ahol az első végén megszakította Tóth Imre játékvezető. A 65-ben Kasik Márk, majd a 78. percben Sándor János talált a hálóba. Egy percre rá szépítettek a kétsopronyiak. A végeredményt Majoros Attila állította be a 80. percben.

Úgy néz ki, az idén is érdemes lesz Csabacsűdre meccsre járni, mert a srácok nagyon bizonyítani akarnak.

Csabacsűdi GyLSE – Kétsopronyi Rákóczi SE 6–1 (3–0)

Csabacsűdi GyLSE: Benka Viktor, Vaskor Csaba, András Attila, Sonkoly Lajos, Sovány Pál, Bertók Gergő, Bobvos Richárd (46’ Kiss Gábor), Kasik Márk, Sándor János, Viszkok Gábor, Endrefalvi Erik (77’ Majoros Attila)

Kispad: Sonkoly Lajos vezetőedző, Gazsó Péter technikai vezető, cserék: Hudák Roland, Nagy Zoltán, Bárány Renátó

Gólok: Endrefalvi Erik (2. p.), Viszkok Gábor (34. és 40.), Kasik Márk (65.), Sándor János (78.), Majoros Attila (80.) valamint Krizsán Pál.

CSABACSŰDI GYLSE

Elnök: Adamik Vilmos. Alelnök: Király András. Delegált elnökségi tag: Jansik Gábor. Szakosztályvezető: Gazsó Péter. Játékos-edző: Sonkoly Lajos.

Érkezett: Sovány Pál (Békésszentandrási HMSE), Sonkoly Lajos (Békésszentandrási HMSE), András Attila Xavér (Szarvasi FC), Majoros Attila (Szarvasi FC II.), Hraskó Tibor (Szarvasi FC U19), Kasik Márk (Szarvasi FC U19), Bertók Gergő (Kardos-Örménykút KSK), Vaskor Csaba (Kardos-Örménykút KSK), Viszkok Gábor (Kardos-Örménykút KSK), Sándor János (Kardos-Örménykút KSK), Kiss Gábor (Kardos-Örménykút KSK), Nyemcsok Mihály (Gádoros SE), Endrefalvi Erik (Tordas SE), Kékesi Tamás (Kétsopronyi RSE), Hudák Roland (újrakezdte), Benka Viktor György (újrakezdte), Bárány Renátó (újrakezdte), Bobvos Richárd (újrakezdte), Viszkok Csaba (újrakezdte), Szilágyi Balázs (újrakezdte), Nagy Zoltán (újrakezdte), Jansik János (újrakezdte), Petykó Adrián (újrakezdte), Szilágyi Dezső (újrakezdte).

Távozott: –.

Keret. Kapusok: Hudák Roland (1995), Benka Viktor György (1988), Jansik János (1997), Szilágyi Dezső (1986). Védők: Sovány Pál (1991), Sonkoly Lajos (1986), András Attila Xavér (1993), Kiss Gábor (1994), Szilágyi Balázs (1988), Nagy Zoltán (1985), Viszkok Csaba (1987), Hraskó Tibor (1998), Petykó Adrián (1987), Kékesi Tamás (1988). Középpályások: Vaskor Csaba (1992), Viszkok Gábor (1994), Bertók Gergő (1994), Majoros Attila (1994), Bobvos Richárd (1993), Bárány Renátó (1990). Támadók: Sándor János (1996), Kasik Márk (1995), Nyemcsok Mihály (1987), Endrefalvi Erik (1995).

(Forrás: bmsextra.hu)

Közelednek a szilvanapok: több változás, megszokott színvonal