Connect with us

Hírek

Országos tanulmányi döntőkbe jutottak a vajdások

Sebők László és Gyekiczki Fanni
Sebők László és Gyekiczki Fanni

A Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumban szerencsére gyakori, hogy kémiásaink jól szerepelnek a különböző megmérettetéseken. A Curie kémia verseny után az Irinyi Kémia Verseny megyei döntőjén is szépen helytálltak. Sebők László 10.A és Gyekiczki Fanni 9.A osztályos tanulók képviselték iskolánkat. A verseny elméleti feladatokból és kísérleti gyakorlatból állt, amit a Belvárosi Gimnázium Öveges laborjában kellett elvégezniük. Az erre való felkészülésben sokat segítettek az itthoni labor lehetőségei. Nem hiába készültek, hiszen mindketten kivívták az országos döntőben való szereplés jogát. Laci nemcsak kategóriájában, hanem a magasabb óraszámban tanulókat is megelőzve végzett az első helyen. Az országos döntőre Szegeden kerül sor áprilisban. Erre még sokat készülnek a diákok Borzovánné Burai Julianna és dr. Mészárosné Verók Mária szaktanárok segítségével.

20170120-003

Az elmúlt héten egy másik jó hír is érkezett. Az idén második alkalommal kiírt Semmelweis Egészségversenyen is jól szerepeltünk. A versenyre 280 csapat nevezett az ország minden részéről. Három fordulón túljutva, 16. legjobb eredményt érték el diákjaink. Ennek alapján meghívást kaptak az országos döntőre, amelyet március 25-én rendeznek Budapesten, a Semmelweis Egyetemen. A tavalyi tapasztalatok alapján kreatív, interaktív feladatokra számíthatnak a tanulók egészségmegőrzés, megelőzés témakörében. A csapatot a 11.A osztály tanulói alkotják: Ancsin Dóra, Czinkoczki Enikő, Mester Zsófia, Markovics Ábel, Tóth Arián. Felkészítő tanáruk Kéri Bernadett.

A versenyzőknek és a felkészítőknek gratulálunk az eddigi eredményekhez, és további sikeres szereplést kívánunk!

Kitajkáné Szántai Mária

Kiemelt

Egygólos vereséggel kezdtük a szezont Gyulán

Sport

Kenyéráldás, városi kitüntetések és tűzijáték államalapításunk ünnepén

Szarvas

Dombvári Bence (Fotó: kajakkenusport.hu) Dombvári Bence (Fotó: kajakkenusport.hu)

Kiváló szarvasi kezdés a szegedi vébén: Dombvári úton a döntőbe, Kós már bent

Sport

Együtt többet lehet tenni, mint egyenként

Szarvas

Hirdetés

Archívum

2017. március
h k s c p s v
« feb   ápr »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kategóriák

Friss

Connect