Eldőlt: Szombaton már bajnokcsapatot ünnepelhetett a szarvasi közönség

Az utóbb két év ezüstérme után bajnokcsapatot ünnepelt a szarvasi közönség, miután a helyi női kézilabdacsapat fiesztát varázsolt a csarnokban, a csabai fiatalok elleni hétvégi bajnokin. A változatlanul pontveszteség nélkül menetelő lányoknak nem ez volt az utolsó hazai fellépésük. Legközelebb április 22-én Abonyban szerepelnek.

Szarvasi NKK–Békéscsabai Előre NKSE II. 35–20 (20–11)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 50 néző. Vezette: Bozó, Mezei.
Szarvas: Labát – Buzási 5, HAJDU 8, Raffai-Such 3, SZABÓ T. 8 (4), Zelei 1, Kovács B. 5. Csere: Juhos, Kasik (kapusok), Ábrahám 1, Mester 1, Semjéni 2, Trnyik 1, Szőke, Tasgyik. Edző: Száva Flórián. A Békéscsaba legjobb góldobói: Kéri 4, Hermann 4.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 1/1.

Mindössze 7 percig voltak partiban a csabai serdülők ekkor 3–3 volt az állás. Ezt követően magasabb fokozatba kapcsoltak a szarvasiak és folyamatosan elhúzva, a szünetre már csaknem kétszer annyi gólt dobtak, mint ellenfelük. A folytatásban sem lankadt Száva Flórián együttese, így a 40 percben már 27–11 volt olvasható az eredményjelzőn. Szinte sorokat cserélt a tréner, aki valamennyi játékosának lehetőséget adott. A mérkőzés után a szarvasiak magukra öltötték a Köteles József által felajánlott „Aranyos lányok” feliratú, bajnoknak járó pólókat, abban köszönték meg a szurkolóik biztatását.

Ny. M.

További eredmények: Makó–Gyula 30–26, Abony–Gyomaendrőd 29–27, Csorvás–Algyő 21–27.

A bajnokság élcsoportja: 1. Szarvas 30 pont (15), 2. Makó 22 (15), 3. Algyő 20 (16), 4. Csorvás 15 (16).