Kis kisiklás után folyamatosan javuló játék

A Szarvasi FC immár tizedik alkalommal rendezte meg minden utánpótlás korosztályú csapatai számára a hazai rendezésű teremlabdarúgó tornáit. A sorozat, a X. Szarvas-kupa U-11 utánpótlás teremlabdarúgó torna másodikjaként a korosztály (2007-2008) 10 csapattal mutatkozott be 2018. január 13-án.

Csapatok: Békéscsaba UFC, Békéscsaba 1912 Előre SE, Gádoros SE, OMTK-ULE 1913 (Orosháza), Gyomaendrődi GYLE, Szanda Focisuli SE (Szolnok), Lurkó Focimánia FK (Szolnok), Törökszentmiklósi FC, Kétsopronyi Rákóczi SE, Szarvasi FC

Játékosaink : Szklenár Kristóf, Cziglédszky Barnabás, Molnár Örs, Csengődi Keve, Steinmacher Tamás, Sindel Patrik, Körösi Levente, Kondacs Zétény, Molnár János, Lázár Benjámin
Edző: Truczka Tamás

Lebonyolítás: A csapatok 2×5-es csoportban körmérkőzést játszottak. A csoport elsők az aranyért, a csoport másodikak a bronzéremért, a csoport harmadikok az 5. helyért, a csoport negyedikek a 7. helyért, a csoport ötödikek a 9. helyért játszottak.

Eredmények:

Gádoros SE – Szarvasi FC 1 – 1
gól: Lázár Benjámin
Sajnos az első mérkőzésen jól játék mellett, de helyzetek sokaságát kihagyva játszottunk döntetlent a Gádoros gárdájával, következő meccsen jobb helyzetkihasználás kell.

Békéscsaba UFC – Gyomaendrődi GYLE 2 – 1
OMTK-ULE 1913 – Lurkó Focimánia FK 5 – 1
Szanda Focisuli SE – Kétsopronyi Rákóczi SE 10 – 0

Szarvasi FC – Békéscsaba 1912 Előre SE – 1 – 0
gól: Kondacs Zétény
Nagyon jó iramú és színvonalú mérkőzésen Kondacs Zétény védőről megpattanó szerencsés lövésével győztünk. Játékunk kimondottan sokat javult, „felébredtünk”, viszont továbbra is sok helyzetünk kimaradt.

Törökszentmiklósi FC – Gyomaendrődi GYLE 5 – 3
Gádoros SE – OMTK-ULE 1913 0 – 8
Békéscsaba UFC – Szanda Focisuli SE 0 – 2
Lurkó Focimánia FK – Békéscsaba 1912 Előre SE 3 – 1
Törökszentmiklósi FC – Kétsopronyi Rákóczi SE 7 – 2

OMTK-ULE 1913 – Szarvasi FC 1 – 0
A torna eddigi legjobb meccsén, csapatunk fantasztikusan játszott a végső győzelemre is esélyes Orosháza ellen. Sajnos egyetlen találattal alulmaradtunk, úgy hogy minimum négy kidolgozott, parádés helyzetünk maradt ki, illetve védte a korosztálya átlagát meghaladó méretű kapus. Egyenletesen ilyen teljesítményt, játékot nyújtva bármely tornán az esélyesek közé tartoznánk.

gól: Cziglédszky Barnabás (2), Steinmacher Tamás, Körösi Levente
Gyors gólváltással induló nagyon jó meccsen a „végre” a jobb helyzetkihasználás döntött a javunkra úgy , hogy még emberhátrányban is sikerült gólt szereznünk.

5. helyért: Lurkó Focimánia FK – Békéscsaba UFC 2 – 1

3. helyért: Szarvasi FC – Törökszentmiklósi FC 1 – 1 (büntetőkkel 2-3)
A bronzmeccs közepes irammal és színvonallal kezdődött, érezhető volt a csapatokon az idő múlása, a fáradság, illetve a tét miatti biztonsági játék. A mérleg nyelve Lázár Beni góljával felénk billent, de egy vitatható játékvezetői döntés után, a vége előtt két perccel egyenlített a ellenfél. Újabb gól híján büntető rúgásokra maradt az érem tulajdonjogának eldöntése. A párbajt Törökszentmiklós kezdte.
– Törökszentmiklós első lövését kapusunk érintette, de hárítani nem tudta, nem sok híja 0-1
– Szarvas első lövését (Sindel Patrik) a kapus fogta 0-1
– Törökszentmiklós második lövését magabiztosan értékesítették 0-2
– Szarvas második lövése (Csengődi Keve) védhetetlenül a felső léc alá került 1-2
– Törökszentmiklós harmadik lövését Kristóf kivédte !!! 1-2
– Szarvas harmadik lövését (Cziglédszky Barnabás) sajnos a kapus lefülelte 1-2
Sajnos maradt a negyedik hely.
1. helyért: OMTK-ULE 1913 – Szanda Focisuli SE 1 – 1 (büntetőkkel 4-3)