Papírforma szerint nagyarányú hazai győzelem

Papírformának megfelelően nagyarányú hazai győzelemmel folytatta bajnoki szereplését a Szarvasi NKK NB II-es női kézilabdacsapata, amely a sereghajtót múlta felül. A 74 gólos meccs arról is tanúskodik, hogy egyik fél sem a védekezésre helyezte a fő hangsúlyt.

Szarvasi NKK–Újkígyós FISE 46–28 (24–15)

NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 80 néző. Vezette: Juhász, Szabó I. Szarvas: Juhos – Kovács B. 6, Balogh V. 7, Szabó T. 7, Raffai-Such 9 (2), Hajdu 7, Ábrahám 1. Csere: Kasik, Pillár (kapusok), Semjéni 4, Gábor 2, Mester, Nyerges, Olasz 2 (2), Trnyik 1, Tasgyik. Edző: Száva Flórián. Az Újkígyós legjobb góldobói: Márton R. 8, Bodor 5. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/3.

A hazaiak hamarjában elléptek ellenfelüktől, de védekezés híján később nagy adok kapok alakult ki. A szarvasiak a félidő második felében minden kígyósi gólra kettővel válaszoltak, így már a szünetre jelentős lett a különbség. A folytatásban 8 perce alatt 10 gólos szériát produkált a házigazda, amire csak egyetlen válasz érkezett (34–16). Száva edző folyamatosan cserélte be a fiatalokat, akik tartani tudták ezt a különbséget.

Száva Flórián: – Örülök annak, hogy a pályára lépő fiatalok megállták a helyüket.