Három gólon múlt az arany

A végletekig kiélezett verseny folyt az aranyéremért NB II-es női kézilabda-bajnokságban. Az őszi algyői 35–26-os vereség után a szarvasi lányoknak 10 góllal kellett verniük a listavezetőt ahhoz, hogy megvédhessék tavalyi bajnoki címüket. Nagy csatában héttel múlták felül a csongrádiakat, így az ezüstérem maradt, nyomban kettő is, miután az ifjúsági együttes ugyancsak második helyen zárta az évet.

Szarvasi NKK–FKSE Algyő 29–22 (14–12)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 100 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V. Szarvas: JUHOS – KOVÁCS B. 7, GÁBOR 5, SZABÓ T. 7 (1), RAFFAI-SUCH 6, HAJDU 2, Bagi. Csere: Kasik, Pillár (kapusok), Ábrahám, MESTER 2, Nyerges, Tasgyik, Olasz, Trnyik. Edző: Száva Flórián. Az Algyő legjobb góldobói: Aracsi 5, Gercsó 5, Velky 5. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/1.

Igazi bajnoki döntőt láthatott tehát a publikum, a gólok felváltva estek, a 20. percben vette át először a vezetést a hazai gárda. A másik játékrészben is szoros nagy csata folyt (48. perc: 20–20). A meccs hajrájában rákapcsoltak a szarvasiak, már 27–21-re vezettek, amikor a vendégek időkéréssel próbálták megfékezni őket. Sikerrel, mert a hátralévő 3 perc már nem volt elegendő a 10 gólos különbség kialakításához. A szurkolók vastapssal köszönték meg a lányok egész szezonbeli teljesítményét.

Száva Flórián: – Visszavágásra készültünk, és nem sok hiányzott a hátrány ledolgozásához. A játékosoknak gratulálok!

Ifi: Szarvas–Algyő 30–25

A bajnokság végeredménye: 1. Algyő 40 pont, 2. Szarvas 40, 3. Csorvás 32, 4. Gyomaendrőd 25, 5. Lajosmizse 25, 6. Gyula 24, 7. Békéscsaba U21 23, 8. Makó 21, 9. Újkígyós 12, 10. Szolnok 9, 11. Abony 7, 12. Szeghalom 6.