Connect with us

Csabacsűd

Közös tábor Csabacsűdön csatai és makfalvi diákokkal

btrmdn

2018. július 23-tól 12 felvidéki és 12 erdélyi iskolás, valamint kísérőik és 12 trefortosunk táborozott 6 napon át iskolánkban, Csabacsűdön. A program a Bethlen Gábor Alap „Testvér-települési programok és együttműködések” című pályázati támogatásából valósult meg, amelyre önkormányzatunk 800 000,- Ft támogatást nyert el. A programhoz további támogatást nyújtott a Tiszta Környezetünkért Alapítvány, valamint a Szlovák Önkormányzat Csabacsűd. Csata és Makfalva már évek óta ápol baráti kapcsolatot községünkkel és így lettek Csabacsűd testvértelepülései.

A tábor programja nagyon színes és tartalmas volt: egész napos strandolás Gyopárosfürdőn, kerékpártúra a Sárarany Szalmaportára a kézműves házba, kirándulás az Ópusztaszeri történelmi emlékparkba, budapesti látogatás a Parlamentbe, valamint a Nagyboldogasszony-(Mátyás-)templomba, s mindezt a remek hangulatú – hagyományos – közös szalonnasütés zárta utolsó este, pénteken.

Szombaton reggel a csatai csapattal együtt utazott vissza csabacsűdi delegációnk is, citera zenekarunkkal és a Szülők a Csabacsűdi Gyermekekért Egyesülettel, képviselve községünket az aznap megrendezésre kerülő csatai falunapon.

Hamar elrepült ez a pár nap, és reméljük, hogy jövőre is újra községünkben köszönthetjük majd a csatai és makfalvi barátainkat, együtt töltve tartalmas, élményekkel teli napokat.

Kiemelt

Benkás röpsuli nyáron is

Oktatás

Csaba napján kiállítással ünnepelt Csabacsűd

Csabacsűd

Plébániai hittantábor a GFF Gyakorlóintézményében

Oktatás

Fotó: Baksi Fotó: Baksi

Regatta nyolcadszor

Oktatás

Hirdetés

Archívum

2018. augusztus
h k s c p s v
« Júl   Sze »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kategóriák

Friss

Connect