Connect with us

Csabacsűd

Félmaraton ötödször, futógála huszonkilencedik alkalommal

A Csabacsűdi Trefort Ágoston Általános Iskola és Csabacsűd Nagyközség Önkormányzata által közösen szervezett V. Becsület Félmaraton és XXIX. Futógála 2019. április 6. került megrendezésre.

A szomorú, borús és esős szombat reggel ellenére rendezvényünk lebonyolításra került. Korán reggel nagy volt már a sürgés-forgás az iskola és a játszótér környékén. Hiszen ez a futógála az egyik legfontosabb esemény volt a település és az iskola életében, mivel idén először chip-es időmérő segítségével követhették nyomon a futók idejét, így megkönnyítve a szervezők és a futók dolgát.  A célba érkezők és a résztvevők a sátor alatt zsíros kenyeret és teát fogyaszthattak. Felszolgálásra került még gyümölcs, szőlőcukor, sportszelet, stb., melyek plusz energiát biztosítottak az indulók számára.

A Futógálára nagyon sokan ellátogattak még a rossz idő ellenére is. Akik nem tudtak eljönni, azok is nyomon követhették az eseményt, mivel folyamatos volt a fotók feltöltése a közösségi oldalunkra. Számos kép, videó, sőt még drónfelvétel is készült.

A megnyitón Molnár József polgármester úr köszöntötte a jelenlévőket, beszédet mondott iskolánk igazgatója Sutyinszky Zoltán. Nagy örömünkre az idei Futógálára elfogadta meghívásunkat Szőnyi Ferenc magyar triatlonista, ultrafutó, ironman. A pontos program ismertetése után elrajtoltak a félmaratonisták. Idén 46 egyéni futó állt rajthoz. A 4 km-es távon 22 fő indult illetve 3 csapat is teljesítette a távot.  Az útvonal több pontján frissítő állomások voltak, ahol vízzel és gyümölccsel várták őket. A jó hangulatért és a futók jobb kedvéért a zene volt a felelős.

A félmaratonistákat követték a Nagykörön induló diákok és felnőttek, majd a Kiskört futották le az alsósok.

Az előző évekhez hasonlóan az idén is volt egy Sétakör.

Mindeközben folyamatosan érkeztek a félmaratont teljesített futók, ők érmet és befutó csomagot kaptak.

Az idei alkalommal Beregszászi Tícián, Molnár Tamás 7. osztályos tanulóink is elrajtoltak a félmaratonistákkal, ők egyenként több mint tíz kilométert futottak le. Büszkék vagyunk rájuk.

A nap zárásaként az eredményhirdetésre került sor. A tanulóknak az érmeket Bankó –Szarvák Beáta pedagógus adta át, az óvodásoknak pedig Pusztainé Tusjak Tünde, a Szülők a Csabacsűdi Gyermekekért Egyesület vezetője.

V. Becsület Félmaraton eredményei:

Férfi: 1. Borbély Ferenc, 2. Juhász Krisztián, 3. Szilágyi István

Nő: 1. Frankó Csilla, 2. Dr. Hudák Alexandra, 3. Ignácz Marietta

A XXIX. Futógála eredményei:

Nagykör

Alsó fiú: 1. Mizik Benjamin 3.o, 2. Gulyás Dániel 2.o, 3. Bárdos Balázs 3.o
Alsó lány: 1. Gulyás Dominika 4.o, 2. Benyó Viktória 3.o, 3. Mizik Regina 2.o

Felső fiú: 1. Bárdos András 6.o, 2. Gulyás Viktor 5.o, 3. Kolozsi Krisztián 5.o
Felső lány: 1. Sovány Dorina 6.o, 2. Furár Luca 7.o, 3. Zelenák Liza 8.o

Kiskör

Alsó fiú: 1. Mizik Benjamin 3.o., 2. Nádudvari Csaba 3.o, 3. Folytán Zsadány 1.o
Alsó lány: 1. Gazsó Laura 3.o, 2. Benyó Viktória 3.o, 3. Szenkó Enikő 4.o

Külsős diákok: 1. Kiss Ákos, 2. Ivacska Kristóf, 3. Tomasovszki Ádám

Különdíj ( külsős diákok): Tímár Nándor 1.o, Szilágyi Áron 2. o

Óvodások: 1. Tusjak Jázmin nagycsoport, 2. Juhos Jázmin nagycsoport, 3. Kozák Blanka középsőcsoport

Sutyinszky Zoltán

Kiemelt

Egyre több roma család ismeri fel a továbbtanulás fontosságát

Hírek

Kurilla Viktor (piros) és Tasi Kristóf (kék) Kurilla Viktor (piros) és Tasi Kristóf (kék)

Remek nézőtéri beszólások, zseniális egyéni akciók Szentandráson

Békésszentandrás

Czesznak János és dr. Ujhelyi István (Fotó: Hegedűs Éva) Czesznak János és dr. Ujhelyi István (Fotó: Hegedűs Éva)

Ujhelyi szerint hazugság, hogy kevesebb pénzt kap az agrárium a jövőben

Hírek

Valastyán Balázs (Fotó: Hegedűs Éva) Valastyán Balázs (Fotó: Hegedűs Éva)

Elmentek a tatárok, és bejöttek a barbárok

Hírek

Hirdetés

Archívum

2019. április
h k s c p s v
« Már    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kategóriák

Friss

Connect