A szarvasi Pálfi Gellért a férfi röpi Extraliga bajnokcsapatában

A Kazincbarcika a Pénzügyőr csarnokában ünnepelte bajnoki címét (Fotó: Földi Imre)

A Vegyész RC Kazincbarcika megnyerte a férfi röplabda Extraligtát, miután a döntő negyedik mérkőzésén 3:2-re nyert a Pénzügyőr ellen, és a párharcot 3–1-re megnyerte. A címvédő az ötödik bajnoki címét szerezte.

„Izzik a csarnok, itt a magyar bajnok” – kezdett rá a rigmusra egy kazincbarcikai szurkoló, s ez némileg megelőlegezett bizalomnak tűnt, még akkor is, ha 1:1 után a harmadik játszmában 15:10-re vezetett a címvédő Vegyész a férfi röplabda Extraliga döntőjének negyedik mérkőzésén.

Jól indított a párharcban 2–1-es előnyben lévő Kazincbarcika, s bár fogadásnál meggyűlt a baja az alacsony teremmel, és a házigazda Pénzügyőr négyszer is játszmalabdához jutott, az eltékozolt lehetőségek után a másik oldalon Juhász Péter blokkja ért részsikert.
A BAJNOKCSAPAT NÉVSORA

A bajnok: VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA (Árva Milán, Banai Máté, Bibók Balázs, Blázsovics Péter, Dudás Tamás, Gebhardt Áron, Gebhardt Norbert, Juhász Péter, Lubos Macko, Vlado Milev, Németh Szabolcs, Carlos Páez, Pálfi Gellért, Szabó Dávid, Toronyai Miklós, Marián Vitko. Edző: Marek Kardos)

A második szettben aztán a vendégek simán aláírták volna az első játszma nyitásfogadás-teljesítményét, mert teljesen megzuhantak ebben a játékelemben. A lendületbe jövő Pénzügyőr játékosai minden kísérletet blokkoltak, a feladó Magyar Bálint pedig jól osztogatott a társaknak. A nem különösebben vehemens hazai tábor 17:7-nél rászámolhatott volna a görcsös Barcikára, ehelyett időkérésnél Marek Kardos edző számolt el a játékosaival. Bár Szabó Dávid brutális nyitásaival elódázta a szettvesztést, azért nincs annyi ász, hogy 24:11-ről játszmát lehessen nyerni. A harmadik felvonásra aztán fordult a játék képe, gyengébben muzsikált a hazai sánc, Németh Szabolcs remek szerváinak is köszönhetően utolérhetetlenül elhúzott a Vegyész.

A már említett lelkes szurkolót azonban nem véletlenül pisszegték le a társak, a Pénzügyőr egyáltalán nem akart asszisztálni a bajnokavatáshoz. A női bajnok Vasas játékosainak meg szurkolóik szeme láttára szinte végig vezetett a negyedik szettben. Ráadásul hiába fordítottak a hajrában a vendégek és harcoltak ki két meccslabdát, a PSE remek sánccal értékesítette a második szettlabdát.

A végjátékra azonban elfogyott a hazaiak tudománya. A Barcika jó kezdésének köszönhetően már a döntő szett felétől izzott a csarnok, s a Vegyészt az sem zavarta meg, hogy a 9:3-nál megsérülő Lubos Mackót öten cipelték le a pályáról. Megvédték címüket a vendégek, akik a klub ötödik bajnoki címét szerezték meg.

FÉRFI RÖPLABDA EXTRALIGA
DÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
LV SPORT PÉNZÜGYŐR SE – VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA 2:3 (–27, 14, –16, 26, –9)
Kőér utca, 300 néző. V: Adler, Mezőffy
PÉNZÜGYŐR: Rása 6, Magyar B. 4, KISS D. 21, Flachner D. 5, KOVÁCS Z. 20, Vityuk 14. Csere: Bán (liberó), Kovács S. 4, Szalai, Kecskeméti. Edző: Jókay Zoltán
VEGYÉSZ: JUHÁSZ 10, SZABÓ D. 20, Milev 7, Macko 8, Páez 1, NÉMETH SZ. 20. Csere: Vitko (liberó), Blázsovics, Toronyai, Gebhardt N. 1, Árva. Edző: Marek Kardos
Az eredmény alakulása: 1. játszma: 0:3, 6:5, 9:10, 11:14, 16:15, 16:17, 21:20, 21:22, 24:23, 27:28. 2. játszma: 0:2, 8:3, 14:5, 19:7, 24:11. 3. játszma: 3:1, 5:5, 6:9, 7:11, 10:12, 10:17, 13:22, 15:24. 4. játszma: 6:4, 9:8, 16:14, 18:18, 19:20, 23:24, 26:25. 5. játszma: 0:4, 1:7, 4:11, 7:12, 8:14

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcának végeredménye: 3–1 a Vegyész javára.

MESTERMÉRLEG
Jókay Zoltán: – Valószínűleg a Kazincbarcika kicsit többet tett a győzelemért, így elismerésem nekik. Ugyanakkor nekünk sincs okunk szégyenkezni, az történt, hogy Góliát legyőzte Dávidot.
Marek Kardos: – Nagyszerű csapatom volt! Okosak voltunk, a korábbiakhoz képest nem követtünk el annyi hibát. Nem volt veszítenivalónk, támadtuk a Pénzügyőrt, amely nem játszott annyira keményen az első és a harmadik szettben. Nagyon büszke vagyok a srácokra!

R. E. B. – Nemzeti Sport (2019.04.29.)

0

Most évekre eldőlhet a KKV szektor sorsa

Endrefalvi Erik (fehér), Kurta Lajos (kapus) és Pecznik Péter (fehér) (Fotó: Babák Zoltán)0