in ,

Hatgólos siker a Siklós ellen a Magyar Kupában

Fotó: Keller Dávid0
Fotó: Keller Dávid

Vasárnap délután kellemes időben a Magyar Kupa főtáblájának első országos fordulójában a Baranya Megyei I. osztályban szereplő Siklós csapatát fogadtuk az Erzsébet ligetben. Mivel az elmúlt két évben sikerült az ország legjobb 64 csapata közé bejutni így ezúttal sem volt más célunk mint ezt az akadályt sikerrel venni.

Már rögtön a mérkőzés elején magunkhoz ragadtuk az irányítást, az 5. percben Medvegy szélről beadott labdája találta meg a jó helyzetben lévő Sindelt, aki azonban a kapus kezei közé lőtte a játékszert, a következő lehetőségre se kellett sokat várni egy perccel később Kriska remek labdája Farkast találta meg és a 6. percben máris előnyben volt csapatunk. 1-0

A 9. percben rögtön jött a siklósi válasz Jónás gólbatartó lövését, azonban Krnács remek mozdulattal szögletre tornázta.

A 12. percben Medvegy tértölelő átadással indította Styeczet, aki kiválóan cselezett befelé, amelyből egy szögletet harcolt ki. A szögletet Styecz ívelte középre Farkas pedig érkezett és a 13. percben megduplázta saját maga és csapatunk góljai számát is. 2-0

A 21. percben Jónás kapott a 16-oson belül üresen egy labdát, amiről nem tudta eldönteni hogy fejjel vagy lábbal piszkáljon bele, így komolyabb veszélyt nem jelentett kapunkra.

A 24. percben a vendégek kapusa végzett el kirúgást, melyet Furár fejelt le Zima elé, aki középen üresen indult meg és elegáns mozdulattal emelte át a kapus felett a labdát. 3-0

A 28. percben egy szöglet után Süli fejelhetett közelről, amelyet Tasselmájer bravúrra öklözött egy újabb sarokrúgásra, Medvegy középre tekert labdája újfent Sülit találta meg, azonban keresztben a kapu előtt elfejelte a játékszert.

A 30. percben szépítettek a vendégek, fellazuló védelmünkkel szemben hárman is meglódultak és Sztojka Alex, jó 20-ról elengedett lövése utat talált a kapunkba. 3-1

A 33. percben Furár remek labdája után Styecz szerzi újabb gólunkat. 4-1

A 35. percében a találkozó egyik legszebb támadását láthattuk Zima emelte fel a labdát Vozárnak aki remekül fejelte le Süli elé, aki immár az ötödik találatunkat szerezte. 5-1

A játékrész hátralévő részében csapatunk továbbra is birtokolta a labdát, azonban komolyabb említésre méltó helyzetet nem sikerült kidolgoznia.

A második játékrész is szarvasi lehetőséggel indult, a 47. percben Farkas beadása után Zima fejesét tornázta ki a vendégek kapusa.

Csapatunk folyamatos kontroll alatt próbálta tartani a találkozót, azonban olykor-olykor a vendégeknek is több lehetőségük maradt, így a 64. percben is amikor a siklósi gólhoz hasonlóan Sztojka lőtt 20-ról azonban most célt tévesztve a kapu mellé.

A 72. percben Styecz labdájával Furár lépett ki a védők közül a kifutó Tasselmájer melett is elhúzta a játékszert és az üres kapuba gurított. 6-1

A 74. percben Sztojka Alex másolta le Zima korábbi gólját és ezzel megszerezte a vendégek második találatát a mérkőzésen. 6-2

A 79. percben siklósi szöglet után amelyet Polonszki remekül olvasott le, Polonszki, Farkas, Furár, Styecz Milán a labda útja, amelyből újabb gólt ér el csapatunk. 7-2

A 89. percben pedig érkezett a kegyelemdöfés a csereként beálló Varga István egy csel után lőtt 11 méterről a vendégek kapujában. 8-2

Összegezve a látottakat elmondhatjuk, hogy az első félidőben csapatunk sokkal dinamikusabban és nagyobb tempóval játszott mint vendége és a korai gól után jöttek az újabb találatok is amely kissé szétzilálta a vendégeket. A második játékrészbe már visszafogottabb teljesítményt nyújtottunk azonban irányítottuk a mérkőzést, amely újabb gólokat eredményezett.

Csapatunk ismételten bejutott az ország legjobb 64 csapata közé a Magyar Kupában, így várhatjuk, hogy a pénteki soroláson kit sodor utunkba Fortuna.

Folytatása következik…

Szarvasi FC 1905 – Thermál Spa Siklós FC 8-2 (5-1)
Szarvas, Erzsébet liget – 650 néző. Játékvezető: Virág András Barnabás (Kiss R., Csöngető E.)

Szarvas: Krnács R. – Medvegy Á. (Kiri M.), Polonszki P., Süli A., Vozár D. (Viszkok D.), Zima D., Kriska N., Furár R., Styecz M., Farkas J., Sindel R. (Varga I.)
Vezetőedző: ifj. Somogyi János

Siklós: Tasselmájer A. – Fodor T. (Szepesi K.), Schmidt G., Horváth I. (Keresztes Zs.), Kósa T., Pásztor D., Wiesner Sz. (Sztojka N.), Jónás G., Sztojka A., Keresztes M., Varga Á.
Vezetőedző: Nagy Balázs

Gólszerzők: Farkas J. 6′, 13′, Zima D. 24′, Styecz M. 33′, 79′, Süli A. 35′, Furár R. 72′, Varga I. 89′ illetve Sztojka A. 30′, 74′

Edzői nyilatkozatok:

ifj. Somogyi János: – Nagyon örülök, hogy ilyen szépszámú közönség előtt egy jó játékkal sikerült kiharcolni a továbbjutást.

Nagy Balázs: – Az első félidőben minden eldőlt. Elismerésem a hazaiaknak.

Tudósítás: Legény Tamás (szarvasifc.hu)

Dr. Melis János címzetes főjegyző és Babák Mihály polgármester (Fotó: Hegedűs Éva)