El ne mulassza!

 • Legfrissebb 10

  Dobruczky Zsolt

  Civil kezdeményezés: plakátszaggatás helyett fair play

  26 éve civilként tesz a szarvasi kajaksportért, és ezt fair körülmények között teszi, hangsúlyozta a beszélgetés elején Dobruczky Zsolt, aki civilként indul az őszi önkormányzati választáson, és egy, a...

  20140831-_MG_9845

  A szerencse döntött: szerencsére a csabacsűdiek javára

  A Méhkeréki SE csapatát fogadta vasárnap délután a Csabacsűd SE. Egy gól nélküli és meglehetősen unalmas első félidő után, a második félidő 8. percében vezetést szereztek a vendégek. Egy...

  20140831-IMG_0342

  Egy új fejezet kezdete

  A gimnázium fennállásának 212 éves történelmében voltak sorsdöntő változások és megpróbáltatások, de mondhatjuk, hogy mindezek ellenére tovább él városunk gimnáziuma. Mostantól új helyen folytatja munkáját. Új helyen, a régi...

  Nyemcsok Mihály egyenlítő gólja

  Hátrányból fordítva tartotta otthon a 3 pontot a Hunyadi

  A hátsó füves pályáján fogadta Okány csapatát tegnap délután a Hunyadi. Az ifjúsági mérkőzés 10-3-mas eredméyne okán győzelemre hangolt közönség várta a csapatot. A mérkőzés nem kezdődött jól. A...

  20140829-_MG_9299

  Gála, diplomácia, vastaps a Vízi Színház deszkáin

  Augusztus 29-én különleges élményben lehetett része annak, aki jegyet vett (vagy kapott) a Magyar Teátrumi Társaság III. Magyar Teátrum Nyári Fesztivál díjátadó ünnepségére. Valamint a díjátadót követő Ukrajna függetlenségének...

  Dr. Hoppál Péter, Olekszandr Zsuravcsak és Babák Mihály

  Szarvason kezdtek hozzá a magyar-ukrán kulturális együttműködés megújításához

  A magyar-ukrán kulturális együttműködés megújításáról állapodott meg pénteken Szarvason Hoppál Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) kultúráért felelős államtitkára és Olekszandr Zsuravcsak ukrán kulturális miniszterhelyettes. A két politikus találkozóját...

  140829maya

  Szarvasi szlovák…

  Városunkban számos intézmény nevében megtalálhatjuk ezt a két meghatározó elnevezést: szarvasi és szlovák. Amennyiben sorra kívánnánk őket venni mindjárt az eszünkbe jutna a szlovák iskola, a szlovák önkormányzat, a...

  Szavaz a képviselő-testület

  Elfogadták: szigorodnak a lótartás szabályai

  Volt egy jólműködő helyi rendelete Szarvas Város Önkormányzatának, ami a nagytestű állatok, lovak, szarvasmarhák, sertések tartását szabályozta, és amit az Alkotmánybíróság hatályon kívül helyezett. Ezt követően pillanatok alatt elszaporodtak...

  20140828-IMG_0308

  Előre gondolkodva hozott döntéseket a csabacsűdi testület

  Tegnap zajlott le a testületi ülés Csabacsűdön, amin három lényegesebb kérdésben döntött a helyi testület. Ahogy azt már korábban Molnár József polgármester elárulta, a falu gazdálkodása stabil. A korábbról...

  140828szekely

  Székely: új tanév végleges elhelyezéssel

  Szeptember elsején a szarvasi Székely Mihály Szakképző Iskola is megnyitja a 2014/2015-ös tanévet. A tanítás indítása megszokott feladatai mellett már augusztus közepétől óriási lendülettel végzik az intézmény végleges helyre...