• Legfrissebb 10

  20150303-Utazas_Kiallitas2

  Nagy sikere volt Szarvasnak az Utazás 2015 kiállításon

  Idén is népszerűnek bizonyult a „Körösök szívének” turisztikai célpontjait bemutató stand az ország legnagyobb utazási seregszemléjén. A Körös-menti TDM, a Mini Magyarország, a Szarvasi Arborétum és a Körösvölgyi Állatpark...

  20150228-IMG_3836

  Egyelőre a középmezőnyben utánpótlás labdarúgóink

  A gyomaendrődi srácok sikerével ért véget szombaton a Szarvas-kupáért kiírt utánpótlás teremlabdarúgó-torna, melynek keretében ezúttal a 11 éves fiatalok léptek pályára a szarvasi Alkotmány utcai sportcsarnokban. A Truczka Tamás...

  20150228-23

  A megszokott remek hangulat maradt az új helyszínen is

  Székely Mihály Szakképzésért Alapítvány február 21-én rendezte meg a hagyományos bálját. A program megszervezésében, az előkészületekben a több éves rutin magabiztossága kissé alább hagyott, hiszen most először vártuk a...

  20150226-02_26 025

  Szarvason zárult a Békés megyei road-show

  Szarvas volt az utolsó állomása annak a megyei road-shownak, amelyet a Békés Megyei Önkormányzat február 18-án indított útjára. A nyolc járási székhelyre tervezett előadássorozat Gyulán vette kezdetét, másfél hét...

  20150228-IMG_4005

  16 év, 3 aranyplakett: az idén egy diák vehette át a hármas számút

  A mozgó húsvéti ünnepek miatt kicsit már a böjti időszakba csúszva, szombaton este tartotta farsangi bálját Szarvas Város Barátainak Köre. Szarvas legpatinásabb baráti társasága a város legszebb dísztermében, az...

  Derzsi György

  Felavatták az Ótemplomi Kamaraszínpadot

  Az Ótemplomi Evangélikus Egyházközség azokra is gondolt, akik idő vagy pénzhiány miatt nehezen tudnak eljutni egy-egy kulturális eseményre. Február 17-én jelképesen felavatták kamaraszínpadukat, ahol elsőként Meskó Zsolt, Szerelmem, Sárdy...

  20150225-02_26 001-2

  Mindenkiben benne van a gyermek

  Még delet sem ütötte el az óra, amikor az örökifjú cigányasszonyok Nagy Feróval és a virágáruslánnyal karöltve már ropták a mulatóst. A farsangi időszakból ugyan valamelyest kicsúszva, de annál...

  20150225-vpeg12

  Történelemverseny a Vajdában

  Immáron nyolcadik alkalommal került megrendezésre a Vajdában a magyar történelmet feldolgozó csapatverseny. A szokásoknak megfelelően időben megérkeztek vendégeink is – a helybéli székelyesek, a dévai testvériskola csapata, és a...

  20150225-02_26 006

  Csak működésre futja a szentandrási költségvetésből

  A polgármesteri vétójogával ugyan nem élt, de Fabó István alpolgármesterrel közösen tartózkodott a költségvetésről szóló szavazáskor Sinka Imre. Ahogy fogalmazott, a kettős mércével mért elvekkel nem tud egyetérteni, de...

  20150227-IMG_20150214_103729

  A székelyesek sítábora Aranyoson

  Iskolánk sportkörének szervezésében másodjára nyílt lehetőségünk arra, hogy egy új sportágat, a síelést próbáljuk ki a Romániában található kis “síparadicsomban”, Aranyoson. Február 13-án, pénteken, 17 diákkal és 3 kísérő...