Ismét világbajnokok a szarvasi Babilon TSE táncosai

Március 6-án Telkin rendezte meg az IFMD táncszövetség a 2010-es év első versenyét, ami a Kelet-magyarországi elődöntővel kezdődött. Ez egy versenysorozat, mely egy elődöntővel indul, ahonnan kiválogatják Kelet –és Nyugat Magyarország legjobbjait, ezt követi az országos döntő, ahol már az országos bajnoki címért küzdenek a versenyzők, valamint, hogy kvalifikációt nyerjenek, az utolsó, legfontosabb versenyre, a világbajnokságra.

Több táncfajtával is lehet indulni, (disco, show, funky, break stb.) s mivel a különböző kategóriák versenyeit általában egy napon szervezik, így minden táncos belekóstolhat más táncok világába is. A szarvasi Babilon Táncsport Egyesület hip-hop táncosai 29 versenyszámmal neveztek erre a versenyre, mini, youth, junior és felnőtt korcsoportban, szóló, duo, kiscsoport, és formáció kategóriákban. Örömmel tértünk haza erről a versenyről, mivel nagyon szép eredményeink születtek, 29 versenyszámunkból 17 jutott tovább az országos döntőbe, ahol már csak az ország legjobbjai versenyezhettek. Az Országos Bajnokságot április 17-én Veszprémben tartották, ahol nagyon nehéz dolgunk volt, mert a mezőny itt már sokkal erősebb volt, mint az előző versenyen. Nagy esemény volt ez számunkra, hiszen több táncosunk, ezen a versenyen lépett először színpadra versenyzőként. Megkezdődött a verseny, mindenki nagyon igyekezett, hisz ennek a versenynek a tétje már a kvalifikáció megszerzése volt a lengyelországi világbajnokságra. Egy nagyon hosszú, fárasztó nap után elérkezett az eredményhirdetés pillanata, ahol kiderült, hogy ki jutott ki a VB-re. Nagyon boldogok voltunk, amikor megtudtuk, hogy 17 versenyszámunkból, 14 kvalifikálta magát a lengyelországi világbajnokságra, ahova minden kategóriának csak az első 3 helyezettje juthat ki. A versenyről hazatérve semmi pihenés, nekiálltunk az utolsó simításoknak, átalakításoknak, hogy a VB-n a lehető legjobbat mutathassuk. Alig három hetünk volt a világbajnokságig, ami nagyon gyorsan eltelt, de szerencsére mindent befejeztünk, indulásra készen álltunk. Május 21-én hajnalban a világbajnokjelölt kis csapatunk felszállt a buszra, és elindultunk Lengyelországba. Nagyon hosszú és fárasztó utunk volt, 17 óra buszozás hidegbe, melegbe, esőbe, s volt hogy az úton átfolyó árvízbe is mentünk, ami még érdekesebbé tette utunkat. Már maga az út is nagy élmény volt számunkra, hisz többeknek közölünk ez volt élete első külföldi útja. Este 8-ra megérkeztünk Lódzba.  Elfoglaltuk a szállásunkat, s este minden koreográfiát átnéztünk még egyszer utoljára a nagy nap előtt. Már nagyon izgatottak voltunk, nagyon vártuk a következő napot, mert nagyon kíváncsiak voltunk ellenfeleinkre, valamint, hogy világszinten mire is vagyunk képesek, vajon milyen eredményekkel térhetünk majd haza a VB-ről. Mivel a verseny csak délután kezdődött, délelőtt volt egy kis időnk városnézésre, vásárolgatni, ajándékot, emléket venni erről a jeles napról. Délután fél kettőre értünk a verseny helyszínére, mindenkinek nagyon tetszett, idegen emberek, idegen nyelven beszélnek, igazi VB hangulat. Kettőkor végre elérkezett a pillanat, amit régóta vártunk, megkezdődött a hip-hop világbajnokság, a világ legjobb táncosaival, amit mostmár mi is elmondhatunk magunkról. A verseny nagyon pörgősen zajlott, mégis volt, aki még este 10 kor se került színpadra. Este 11 órakor lett vége a versenynek, és megkezdődött az eredményhirdetés. Megérte a fáradozást, hisz a 14 kvalifikált versenyszámunkból 11 a világbajnokságon is elérte a dobogós helyezést, két versenyszám pedig éppen csak eggyel csúszott le arról.

A versenyen a következő eredmények születtek:

Antal Xénia felnőtt szólójával 7. helyezést ért el

Kovács Zsanett youth szólója 4. helyezést ért el

Youth csoport: (Benyó Eszter, Litauszki Laura, Csonki Napsugár, Monostori Dóra, Kincsesi Dóra, Trenyik Kira)  4. helyezést értek el

Mrena Dávid junior szólója 3. helyezést ért el

Kincsesi Dóra és Trenyik Kira youth duója 3. helyezést ért el

Csonki Napsugár mini szólója 3. helyezést ért el

Molnár Kiara és Borbély Laura mini duója 3.helyezést ért el

Junior A csoport ( Kovács Zsanett, Parczen Orsolya, Pillár Bianka, Megyeri Mária, Pusztai Enikő,Molnár Cintia) 3.helyezést értek el

Junior formácio (Kovács Zsanett, Parczen Orsolya, Pillár Bianka, Megyeri Mária, Pusztai Enikő, Molnár Cintia, Balczó Boglárka, Molnár Boglárka, Melis Vanda, Nagy Réka, Papp Gerda, Tomasovszki Lili, Antal Fanni, Mrena Dávid, Selmeczi Rita) 3.helyezést értek el.

Lajtos Krisztina és Gyulai Fanni youth duójukkal 2. helyezést értek el

Kovács Krisztina és Várnagy Berta felnőtt duójukkal 2. helyezést értek el

Felnőtt csoport: (Kőfalvi Noémi, Ábrahám Vivien, Lestyán Rebeka, Karádi Anna, Bodnár Éva, Ribárszky Arienn, Dina Dominika) 2. helyezést értek el

Kovács Zsanett és Parczen Orsolya youth duójukkal valamint Benyó Eszter és Litauszki Laura mini duójukkal a dobogó legmagasabb fokára állhattak fel, 1. helyezést értek el Világbajnoki címet szereztek.

Az eredményhirdetés végén, nagyon boldogan büszkén, szálltunk fel a buszunkra, alig vártuk már, hogy hazaérjünk és elmeséljük élményeinket, eredményeinket az itthoniaknak, hisz minden versenyző elmondhatja magáról, hogy ott állt a 2010-es lengyelországi IFMD HIP-HOP WORLDCHAMPIONSHIP dobogójának valamelyik fokán, valamint azt, hogy ismét világbajnokok a szarvasi Babilon Táncsport Egyesület táncosai.

Köszönjük a felkészítést edzőnknek, Kovács Krisztinának!