in

Hónap vége = babgulyás

A hónap vége egyet jelent az ételosztással az Ótemplomi Evangélikus Egyházközségnél. Az alkalmat ezúttal a gyülekezet és a város július 23-i születésnapja szolgáltatta. Az orosházi Illyés Gábor ezúttal is befogott kiszuperált gulyáságyúja elé, elhúzta Szarvasra, hogy meleg étellel segítsen azokon, akik már hónap végére kifogytak havi pénzkeretükből. A 800 adag babgulyás ezúttal is maradék nélkül elfogyott, ezúttal azonban nem csak a gyomorra gondoltak a szervezők, hanem szellemi táplálékról is gondoskodtak. Keresztény témájú könyveket osztottak ki az Ótemplomi Szeretetszolgálat előtt felállított sátor előtt összegyűlt tömegben. Lázár Zsolt elmondta, hogy a jövőben a könyvosztást is folytatni fogják, mert úgy néz ki, hogy erre is szükség van.

Az Ótemplomi Egyházközség és Illyés Gábor tervei közótt szerepel, hogy az országos egyházzal karöltve az árvíz pusztította Felsőzsolcán, ill. a jégverte Pitvaroson is osztanak majd ételt, amihez támogatók nagylelkű hozzájárulását várják.

Vélemény, hozzászólás?

Misi Úr birodalma

Földesi Zoltán az MSZP jelöltje