in

Diákolimpiai arany és ezüst

110412uszok

Megszülettek a szarvasi úszósport 5 éve tartó újkori történetének első Országos Diákolimpiai arany- és ezüstérmei. A III. korcsoportos “B” kategóriás 100 méteres gyorsúszás döntőjében Nagy Márti nem talált legyőzőre, országos bajnok lett. A 100 méteres hátúszás döntőjében pedig csak pár tizeddel csúszott le a dobogóról, 4. helyen csapott célba.

A IV. korcsoportban, a “B” kategóriás 100 méteres gyorsúszás döntőjében Tinka Norbert hatalmas csatában szerezte meg a 2. helyet, kiérdemelve ezzel, hogy nyakába akasszák a diákolimpiai ezüstérmet. Rajtuk kívül még négyen jutottak be az országos döntőbe.

110412uszok

Molnár Gergely elégedett lehet eredményével, 100 gyorson 1:15,18-cal a 8. lett. Szécsi Ágnes is jól szerepelt, a 100m leány gyorsúszás országos döntőjében 16. lett. A második napon Babák Bence 11. helyre ért be a 100 méteres férfi mellúszásban 1:23,08-as idejével, ill. rontott forduló miatt diszkvalifikálták másik számában, 100 háton.

Három héttel korábban az I. korcsoportban Ganyecz Zalán élete legjobbját úszta 50 gyorson, és 35:49-el a döntőben az előkelő 8. helyen végzett.