in

Szarvasról őszintén

110703szarvas

110703szarvasEgy nagyon kedves ismerősöm hívta fel a figyelmemet, egy internetes oldalra, melyen egy nagyon őszinte és különleges beszélgetésre találhatunk, egy híres-neves színész, zenész és sok más oldaláról is ismerhető személlyel. Műsorvezetőként is találkozhatunk vele még manapság is, az egyik számmal ellátott nevű csatorna esti műsorában, amelyben több színész szerepel. Nem szeretném sem a csatornát, sem a műsort, sem a színészt megnevezni, mert akit igazán érdekel, az meg fogja találni az egyik kedvelt internetes videó kereső oldalon, ha már csak kis városunk nevét feltünteti a – ról raggal.

Erről a kis filmről jut eszembe az, hogy mi, akik itt élünk, mennyire nem értékeljük a minket körülvevő világot, azt a természeti szépséget, melyet a Körösöknek is köszönhetünk. Szeretem és óvom a magam módján a természetet. Például nem szemetelek utcán, szelektíven gyűjtöm a hulladékot, legalább a műanyag flakonok tekintetében, ápolom a kertben a virágokat, stb.. Úgy gondolom, hogy minden embernek természetesnek kellene, hogy legyenek ezek a dolgok és aki hivatásának választja a természetvédelmet, az minél többet, s annál többet, mint amit az átlag tesz, tegyen meg, mert a minket körülvevő világ, a környezet meghatározó életünkben.

Egy nagyon kedves ismerősöm hívta fel a figyelmemet, egy internetes oldalra, melyen egy nagyon őszinte és különleges beszélgetésre találhatunk, egy híres-neves színész, zenész és sok más oldaláról is ismerhető személlyel. Műsorvezetőként is találkozhatunk vele még manapság is, az egyik számmal ellátott nevű csatorna esti műsorában, amelyben több színész szerepel. Nem szeretném sem a csatornát, sem a műsort, sem a színészt megnevezni, mert akit igazán érdekel, az meg fogja találni az egyik kedvelt internetes videó kereső oldalon, ha már csak kis városunk nevét feltünteti a – ról raggal.

Erről a kis filmről jut eszembe az, hogy mi, akik itt élünk, mennyire nem értékeljük a minket körülvevő világot, azt a természeti szépséget, melyet a Körösöknek is köszönhetünk. Szeretem és óvom a magam módján a természetet. Például nem szemetelek utcán, szelektíven gyűjtöm a hulladékot, legalább a műanyag flakonok tekintetében, ápolom a kertben a virágokat, stb.. Úgy gondolom, hogy minden embernek természetesnek kellene, hogy legyenek ezek a dolgok és aki hivatásának választja a természetvédelmet, az minél többet, s annál többet, mint amit az átlag tesz, tegyen meg, mert a minket körülvevő világ, a környezet meghatározó életünkben.

Ezt, hogy a környezet befolyással van fejlődésünkre, életünkre, sok pszichológiával foglalkozó szakember is megfogalmazta, de mi sokszor csak szűkebb környezetre gondolunk, pedig nem csak arra kell, hiszen az a város, ahol mi élünk az szűkebb környezetünk. Itt is elmondható, hogy majdnem mindenki ismer mindenkit, és akárhogy is nézzük a tágabb környezetünk az már inkább a megye, az ország más területe, nem Szarvas. Szerintem az, hogy milyen itt a környezet, a természet, befolyásolhat minket. A gyerekeket az élményszerzésben, annak gazdagításában, mert azért tényleg van mit megnézni Szarvason. Mi Szarvasiak tudjuk, hogy sok természeti értékkel találkozhatunk, de vannak épületek is, melyeket érdemes megcsodálni, épp amiatt, mert egy híres író, költő, vagy városunkért sokat tevő ember lakta, hozta létre. Minket felnőtteket meg leginkább hangulatunkban befolyásolhat. Mert ne mondja nekem senki, hogy nem szeret kisétálni a Körös partra és ott csendben merengeni, csak úgy gondtalanul, s néha baráti társasággal kiülni a stégre, s meginni egy pohár bort, vagy sört, – ki mit kíván – s jókat beszélgetni az élet nagy dolgairól…

Kár, hogy leginkább azok tartják élvezetesnek környezetünket, akik csak ritkán találkozhatnak ezekkel a csodákkal, s mi akik mindennap részesei lehetünk ennek a dolognak, értékelni ritkán tudjuk azt. Tudom, nem mindenki van így vele, s a nagy melegben a Körös bezöldülő látványa sem nyújt minden esetben csodálatos látványt, de akkor is meglepő volt számomra azt a beszélgetést látni, hallani az internetes oldalon. Mert olyan őszinte volt, nem egy reklámfilm, hanem egy olyan leírás Szarvasról, melyben érzelemmel teli képek jelenhettek meg előttünk. S biztosan nem vagyok egyedül azzal az érzéssel, hogy amikor városunkról hallok valami szépet, kihúzom magam, s kicsit magamra is veszem talán a dicséretet. Hiszen mi lakunk itt, mi is teszünk érte, hogy ilyen legyen, hogy szép legyen, s még mennyi mindent tehetnénk érte, hogy ez a szépség örökre megmaradjon, hogy azok, akik idelátogatnak, mind-mind megtalálják itt a szépet, s a jó élményeket, melyeket sosem felejtenek majd el. S talán mindenkinek, akivel találkoznak, elmondják majd, hogy Szarvas egy csodálatos és szép város.

{youtube}L9TlXGMrByQ{/youtube}

Teemy

{jomcomment}

What do you think?

Vélemény, hozzászólás?

110702evang

Hajléktalanellátás Szarvason

110703ludasmatyi

Döbrögivel a ligetben