Váratlan vereség a tavalyi bajnoktól

111003kezi

111003keziAbonyba utazott soron következő bajnoki mérkőzésére a Szarvas női kézilabdacsapata. Egész hetes edzésmukájuk  során a az előző esztendő bajnokának játékát elemezve, jól felkészítve érkeztek a lányok a találkozóra. Bemutatkozási lehetőséget kapott két junior korú játékos is, akik az Orosházi NKC NBI/B – s csapatából kettős játékengedéllyel szerepelhetnek a felnőtt csapatban/ Farkas Kitty  átlövő – irányító, Körmendi Anna beálló poszton/. Nem kezdődött jól a találkozó,  hiszen a múlt héten megsérült Csery Mónika nélkül kellett felállnia a csapatnak a kezdéshez.  A mérkőzés elején  kapufák és technikai hibák sora mellett a 10. percre már 2 hétméteres is kimaradt. Ennek ellenére is hatalmas küzdeni tudással a 17. percig fej- fej mellett haladtak a csapatok / 9-8/. Ekkor a szarvasi lányokat saját fegyverükkel , a gyors lerohanásokkal fektették két vállra az abonyi lányok. A hazai kapus védéseivel demoralizálta az amúgy is idegesen és kapkodva játszó vendégeket, ahol ezen a napon az előző fordulóban jellemző  jó kapusteljesítmény is elmaradt. Védőink és kapusaink sem bírtak a hazai csapat igen jó napot kifogó szélsőivel szemben. Csak futottunk az eredmény után, ebben nem volt segítségünkre a mélyen NBII – es színvonal alatti játékvezetés sem.  A félidő lefújásakor 17: 10- es állást mutatott az eredmény jelző, ami sokkolta a szarvasi lányokat. Az öltőzőből hatalmas fogadkozással kijövő lányok bármennyire is akartak, ott folytatták, ahol az első félidőben abbahagyták. Almási edző minden játékosát bevetette, de a csereként beálló játékosok is csak futottak az eredmény után. Jöttek a ziccerek,  nem tudott a csapat  szinte egy támadást sem kivédekezni, mely köszönhető volt az ekkor már teljesen elfáradó játékvezetőknek is akik téves ítéleteikkel csak még nagyobb gödörbe sodorták a lányokat. A két  félidő alatt lőtt 10 – 10 gól nagyon kevésnek bizonyult az igazán jó napot kifogó, lendületesen játszó hazai csapat ellen. Az, hogy a vereség nem lett nagyobb köszönhető annak, hogy Juhos kapus az utolsó 10 percben megmutatta, hogy az addig látott teljesítményüknél jóval többre képesek kapusaink. Sajnos egy ilyen szintű csapat ellen nem elég az akarás- melyért minden játékos dicséretet érdemel-,minimálisra kell szorítani  a technikai hibákat, a helyzeteket és hétmétereseket be kell lőni. Egy nem várt, komoly vereséget szenvedett el a csapat, de ismerve a játékosok akaraterejét, és bizonyítási vágyát a következő hétvégén a Makó ellen reményeink szerint ismét a régi csapatot láthatja a kilátogató közönség.

ABONETT KC – SZARVASI NKK / 17-10/ 33-20
Abony, 150 néző
Vezette: Antal Róbert, Mióhók Péter

Szarvas: Labát/kapus/ , Molnár /8/, Zelei/4/, Hajdu/1/, Ábrahám, Kovács F/2/, Rubinstein/2/Csere: Juhos/ kapus/, Farkas K/3/, Farkas E, Fulajtár, Precskó, Körmendi
Edző: Almási László

ellenfél ld: Halasi, Mertlik 8-8, Kövér 7

Kiállítások: 10-12 perc

Piros lap: Sowunmi/ Abony/

Almási László: Nem tudtunk mit kezdeni a tavalyi bajnokkal.

A képek a csapat csütörtöki edzésén készültek.