Jubileumi Mikulás-kupa 2. nap

111207foci

111207foci2011. december 3-4-én került megrendezésre a Benka Gyula Evangélikus Általános Iskola és focista Szülők közös szervezésében a jubileumi XX. Mikulás-kupa, gyermek teremlabdarúgó torna.

A 2000-es korosztályban 6 csapat részvételével zajlott a viadal.

Résztvevők: Békésszentandrás, Kondoros, Gyomaendrőd, Kecskemét, Törökszentmiklós, Szarvas

Csapatunk: Szappanos Ármin, Medvegy Ákos, Ruzsinszki Viktor, Török László, Gruner Benedek, Hajdú Patrik, Domján Balázs, Búzás Bálint, Badari László, Nagy Lajos Zsolt, Rostás Lajos,
Edző: Bencsik János

Mérkőzések, eredmények (2×12 perc játék):

A résztvevők két három csapatos csoportban kezdtek, majd a döntőbe jutást keresztjáték következett, a végén helyosztók döntötték el a végső helyezést.

Szarvas – Kondoros 0 – 5
Ismét említhetném hogy az „első mérkőzés átka” sújtotta csapatunkat, de ez túl egyszerű lenne. A mérkőzést látva egyszerűen gyenguszok voltak a fiúk. Csapkodó játék, erőtlen támadások voltak a jellemzők és a félidőt 2 gólos hátránnyal zártuk. Néhány játékoson a fáradság jelei mutatkoztak (az előző napon Törökszentmiklósi tornán szerepeltek az 1999-esekkel, ott győztek), néhányan csak formán kívül voltak és nem sok minden sikerült. Az ellenfél csapata a helyzeteit jól kihasználva, sokkal frissebben, többet mozogva jól játszott. Túl sok bizakodásra a második játékrész sem adott okot. Hát ez be is jött. Néhány formás támadást vezettünk, eredmény nélkül, és védekezésünk is csatlakozott a támadó szekció teljesítményéhez. Végeredményt lásd fent. Ezzel a meccsel egy dolgunk volt, gyorsan elfelejteni.

Törökszentmiklós – Szarvas 0 – 0
Nem túl bizakodva vártuk a második meccset, melyen még lehet volna javítani. A várakozáshoz képest sokkal jobb formában, vagy csak nagyobb elszántsággal és akarattal játszottak a fiúk, de a mezőnyjáték lényegesen javult, a védekezés teljesen rendben volt. A félidőt gól nélküli döntetlennel zártuk. A második játékrészben ellenfél csapata (mely komoly játékerőt képviselt) masszívan ellenállt, hiába kerültünk fölénybe, gól nélkül nem lehet győzni. Egy komoly szabálytalanság után (Badari Lacit hasba rúgták) az ellenféltől 2 percre kiállítottak egy mezőnyjátékost, de az emberelőnyt sem sikerült kihasználnunk, az eredmény sajnos nem változott.

5. helyért
Gyomaendrőd – Szarvas 1 – 1 (büntetőkkel 3-4, Szarvas győzött)
gól: Badari László

Ezen a meccsen mint rendezők a szépségtapaszért, az utolsó hely elkerüléséért játszottunk. A csapat egy jó átlagos teljesítményt nyújtott, keményen hajtott és legalább az akarással nem volt gond. Sajnos egy ártatlan helyzetből gólt kaptunk (0-1). A gond csak ezután kezdődött egy szerencsétlen esés után kapusunk (Búzás Bálint) megsérült, nem tudta folytatni a játékot. Helyére a mezőnyből Medvegy Ákos állt be. Ezen a poszton jól el vagyunk eresztve, mert az újabb kapott gólok helyett Ákos kivédte az ellenfél szemét, akik bizakodtak, de korán örültek a mezőnyből beállt kapusnak. A második félidőben még keményebben hajtottunk és végre megtört a jég. A végig lelkesen játszó Badari Laci szép gólt lőtt, és a védelmünk is rendesen zárt, de további találat nem született.

Az 5. hely sorsát 3-3 büntető (akkor még így gondoltuk) dönti el. A büntetőket Mi kezdtük. Védeni a magát részben felépítő Buzás Bálint ment be, és vállalta a terhet.

1. pár Török Laci – magabiztosan bevágta 1-0
Gyomaendrőd – bevágták 1-1

2. pár Badari Laci – rosszul helyezve középre, kapus fogta 1-1
Gyomaendrőd – mellé 1-1

3. pár Ruzsinszki Viktor – szintén középre, kapus fogta 1-1
Gyomaendrőd – mellé                    1-1

Innen folytatódott egyesével, míg valaki végső előnyt nem szerez.

Gyomaendrőd Bálint harmadszor is véd !!! 3-3

Elfogytak az ellenfél játékosai, nálunk már csak Bálint nem rúgott, de a Gyomaendrőd csapata sportszerűen hozzájárult, hogy a sérült kapusunk ne rúgjon, így újra indult a kör.

9. pár Török Laci ahogy illik bevágta, óriási kötő! 4-3
Gyomaendrőd Bálint megunta és ismét védett !!!! 4-3

Drámai büntető rúgás párbajjal véget ér küzdelemmel megszereztük az 5. helyet. Hát ilyen izgalmakat a fiúk, de főleg a szurkolók és szülők túl sokszor nem bírnak ki !

3. helyért
Törökszentmiklós – Békésszentandrás 2-0

1. helyért
Kecskemét – Kondoros 6 – 1

A tornát megérdemelten a Kecskemét csapata nyerte, akik egyenletes jó teljesítményt nyújtottak és kiemelkedtek a mezőnyből.