Országos 8. a sakkcsapat

120606sakk

120606sakkA Magyar Diáksport Szövetség 2012. május 25-27-én a szombathelyi Haladás VSE Sportcsarnokában rendezte meg a Diákolimpia I-VI korcsoportos Csapatbajnokságát. A 8 fordulós svájci rendszerű torna a rapid szabályok szerint zajlott. Gondolkodási idő mindegyik versenyen és korcsoportban 30-30 perc volt. A január 28-án rendezett békéscsabai megyei korosztályos döntő megnyerése után ide jutott be a Vajda Péter Intézmény középiskolás lány sakkcsapata ahol a 8. helyet szerezték meg. Olyan szoros volt az eredmény a csapatok között, hogy a negyedik és nyolcadik helyezett között mindössze 1 pontnyi volt a különbség. A csapat tagjai Pekár Edina, Kunos Nóra, Medvegy Dalma, Sebők Anett voltak. A csapat legtöbb pontot hozó tagja Medvegy Dalma, aki a csapat 11,5 pontjából, 8 játékból 6,5 pontot hozott.