Kapitulált az első számú bajnokesélyes

121205kezi

121205keziGyőzelemmel zárták a bajnoki idényt a szarvasi női kézilabdázók. Bár az NB II-es bajnokságból még egy hét hátra van, Száva Flórián együttese akkor már szabadnapos lesz. A vasárnapi évzáróra kívánni sem lehetett volna jobb eredményt, hiszen a lányok Szabó Tünde gólerős játékával, az eddig pontvesztés nélküli listavezetőt verték izgalmas mérkőzésen.

A mérkőzés első percétől fogva egy nagyon koncentrált, csak a győzelemre hajtó csapat volt a pályán. A vendégek a 4. percben találtak először a kapuba és kezdetben nem nagyon értették, hogy hova is jöttek. Kimagasló védekezés, lendületes támadások jellemezték a Szarvast, 2 gólnál közelebb nem is nagyon jutott a vendégcsapat. Az igen jó erőkből álló makóiak minden repertoárban lévő variációt kipróbáltak támadásban, de nagyon nehezen tudták csak bevenni Kasik kapuját. Remekül működött a Hajdu-Molnár középső tengely, a hatalmas lövők a kapu közelébe is alig jutottak.

A félidőig szerzett megnyugtató előny hamar minimálisra olvadt a térfélcserét követően (15–14). Ezután ismét megrázták magukat a szarvasi lányok, sorozatban 4 gólt lőttek, míg a makói részről csak egy válasz volt. A mérkőzés 50. percében ismét a vendégek voltak eredményesebbek, de az ekkorra már megszerzett előnyt nem adták ki kezükből a hazaiak. A bajnokság megnyerésére hajtó Makó Szarvason szenvedte el eddigi első vereségét, mely igen nagy fegyverténynek könyvelhető el. A lányok a szurkolók  egész éves kitartó buzdítását egy naptárral és sok-sok szaloncukorral köszönték meg.

Most egy nagyobb lélegzetű pihenő következik, a folytatásra február 24-ig kell várni.

Száva Flórián: – Végig vezetve, megérdemelt győzelmet arattunk az eddig veretlen Makó ellen. Gratulálok a lányoknak!

Szarvasi NKK–Maros-menti NKSE Makó 24–23 (14–10)

Szarvas, 150 néző. V.: Szendi Anikó, Szikszay. Szarvas: KASIK – SZABÓ T. 15, Zelei 2, MOLNÁR 3, Szuhaj 3, HAJDU 1, Kovács F. Csere: Labát, Juhos (kapusok), Fulajtár, Ábrahám, Farkas, Janis, Kondacs, Precskó, Horváth. Edző: Száva Flórián, Almási László. A Makó legjobb góldobói: Erdei 7, Lovistyék 6.

További eredmények: Orosházi NKC II.–Szeghalmi NKC 42–33, Túrkevei VSE-Lechler–Hódmezővásárhelyi LKC 25–25, Abonett KC Abony–Lajosmizse NKK 35–30, Kisteleki KK–Gyulai SE 26–28. Szabadnapos: Békéscsabai Előre NKSE II.

Az állás 10 forduló után: 1. Gyula 18 pont (301–232, 10 mérk.), 2. Makó 16 (265–207, 9), 3. Szarvas 14 (319–256, 10), 4. Kistelek 13 (270–230, 9), 5. Abony 12 (329–288, 10), 6. Orosháza II. 8 (329–360, 10), 7. Túrkeve 7 (220–252, 9), 8. Lajosmizse 6 (255–286, 9), 9. Hódmezővásárhely 5 (213–247, 9), 10. Békéscsaba II. 4 (236–314, 10), 11. Szeghalom 1 (241–306, 9).