Nagy Noémi Békéscsabára igazolt, de mindig szarvasi marad

Nagy Noémi

Augusztus első napjaiban került sor az LXII. Serdülő Országos Bajnokságra, ahol a szarvasi színeket Nagy Noémi képviselte. Noémi 5 versenyszámba lett nevezve. A verseny szervezői a délelőtt az időfutamokat bonyolították, délután pedig a legjobb nyolc helyezést elért úszó a döntőben mérhette össze erejét. Noémi mind az öt versenyszámában bejutott a legjobb 8 közé, ami hatalmas teljesítmény tudva, hogy a korosztályában akár 50 feletti létszám is nevezett egy-egy távra. Nehezítette dolgát, hogy a döntők között volt olyan amikor csak 10 perc állt rendelkezésére a pihenésre a következő szám előtt. Ezen tények tudatában kiemelkedik a 200 vegyesen elért 5. (2:25,31) illetve a 100 háton elért 4. helyezése (1:06,99) ahol mindkét úszószámot új egyéni csúccsal teljesítette, tizedekkel maradt le a dobogóról.

Noéminek az volt az utolsó “fellépése” szarvasi színekben. Sportpályafutását a Békéscsabai Előre Úszó klubban folytatja szeptembertől. Példaértékű Noémi szarvasi pályafutása, ahogy évről évre küzdötte fel magát a legjobbak közé és emellett a sok edzés mellett is megmaradt a sportág szeretete, ami ahhoz segítette, hogy a magyar női úszók abszolút mezőnyben is a legjobb 20 versenyző között tartják számon egy-egy úszásnemben. Reméljük, hogy kitartása és szorgalma az új egyesületben is sikerekre vezérli, és találkozunk még a nevével az újságok címlapján. Sok sikert kívánunk ehhez neki!