in ,

Illegális sírkőlerakat a szarvasi temetőben

Illegális sírkőlerakat a szarvasi temetőben

Megkopott sírkövek, régi, összetört fedlapok „díszelegnek” halomba dobálva a szarvasi evangélikus Ótemető egy távolabbi zugában.

– Ez egy teljesen illegális lerakat. A temetőben dolgozó sírkövesek valamilyen okból ide rakják le az elbontott anyagokat – tudtuk meg dr. Czinkóczky Mihálytól, az Ótemplomi Evangélikus Egyházközség felügyelőjétől. Mint mondta, keresik a megoldást, felszólítják a sírköveseket, hogy takarítsák el az engedély nélkül lerakott anyagokat.

Dr. Czinkóczky Mihály elmondta azt is, hogy új szabványt dolgoztak ki a sírokra vonatkozóan. Ebben meghatározták az újonnan megépítendő síremlékek méretét. Általános alapelv, hogy azok ne legyenek túl magasak, fát pedig nem lehet majd ültetni a sírokra.

– A közeljövőben megbeszélésre hívjuk össze a Szarvason dolgozó sírköveseket. Ezen az új szabványról, a nemrég megépített utak használatáról és természetesen az illegális kődepó megszüntetéséről is szó lesz majd – mondta az egyházközségi felügyelő.

Vélemény, hozzászólás?

Díszfákat kapott a szentandrási önkormányzat

Fél évszázad a kertekben