Igazságosan megosztoztak a pontokon

A tabella második helyén álló szarvasi lányok számára rangadóval folytatódott vasárnap az NB II-es női kézilabda-bajnokság, amikor is az élen álló orosháziak látogattak az Alkotmány utcai sportcsarnokba.

Az első félidő a vendégek szemszögéből alakult jobban, 2-3 góllal szinte végig előrébb jártak a házigazdáknál. A hazaiaknak a játékrész derekán volt egy fellángolásuk, amikor egyenlítettek (15–15), de azt követően is futniuk kellett az eredmény után. A térfélcserét követően szorossá, ezáltal izgalmasabbá vált a rangadó, amelynek a minőségi szintje is meghaladta az átlagot. A szívós csatában a félidő közepére elfogyott az orosháziak előnye. Innen váltott vezetés mellett született meg a pontosztozkodás, ami a látottak alapján igazságosnak tekinthető.

Barna Károly: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Az ügyes fiatalokból álló orosházi csapat végig remekül küzdött. A döntetlen igazságos és elégedettek is lehetünk vele, mert mi egész hónap alatt edzünk annyit, mint ellenfelünk egyetlen hét alatt.

Szarvasi NKK–OXXO Energy Orosházi NKC II. 31–31 (13–16)

NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 160 néző. V.: Kocsis-Sajti Anikó, Mezei. Szarvas: Labát – BUZÁSI 5, Radnóti 3, GÁBOR 8, ZELEI 4, HAJDU 5, Ábrahám 2. Csere: Juhos (kapus), KOVÁCS F. 4, Kondacs, Farkas, Szuhaj, Bagi, Tóth, Zubor, Krizsán. Edző: Barna Károly. Az Orosháza II. legjobb góldobói: Zvolenszky 7, Gregus 5, Kránitz 5, Tóth 5, Szőke 4.

További eredmények: Csorvás SK–Kisteleki KK 28–26, Marosmenti NKSE–Szeghalmi NKC 30–16, Túrkevei VSE-Lechler–Hódmezővásárhelyi LKC 23–23, Lajosmizse NKK–Békéscsabai ENKSE II. 25–23. Szabadnapos: KSI SE.

A bajnokság állása 8 forduló után: 1. Orosháza II. 13 (264–224), 2. Szarvas 12 (226–164, 7 mérk.), 3. Hódmezővásárhely 12 (196–167, 7), 4. Csorvás 8 (153–146, 5), 5. Makó 8 (189–176, 7), 6. Békéscsaba II. 6 (189–199, 7), 7. Szeghalom 5 (207–225, 7), 8. Lajosmizse 5 (224–237), 9. Kistelek 3 (165–196, 7), 10. Túrkeve 3 (162–166, 7), 11. KSI 1 (155–230, 7).