in , , ,

A Székelyben maradt a Székely Kupa

Furár Róbert

2013. november 15-én 5. alkalommal rendezte meg a Székely Mihály Szakképző Iskola, Kollégium, Általános Iskola Iskolai Sportköre a Székely Kupa Fiú Kispályás Labdarúgó Tornát és az Erőemelő versenyt.

A torna résztvevői:
Békés Megyei Tisza Kálmán Közoktatási Intézmény – Békés
Békés Megyei Tisza Kálmán Közoktatási Intézmény – Orosháza
Harruckern János Közoktatási Intézmény – Gyula
Vajda Péter Evangélikus Gimnázium – Szarvas
és a Székely Szakképző Iskola és az intézmény Kollégiumának csapata.

A verseny megnyitóján az iskola pom-pom csapatának gyakorlata jó hangulatot teremtett a mérkőzésekhez. A 6 csapat 2 hármas csoportban körmérkőzéseket játszott, majd az első és második helyezettek keresztjáték után játszották az elődöntőt és a döntőt. A mérkőzések igen színvonalasak voltak, nagy élményt jelentett mind a résztvevőknek, mind a szurkolóknak. A kupát, az érmeket és a különdíjakat iskolánk vezetője, Kohut Andrásné és a versenybíróság elnöke, Nyári Mihály adta át a játékosoknak.

A torna végeredménye:
I. Székely Mihály Szakképző Iskola, Kollégium, Általános Iskola
II. Békés Megyei Tisza Kálmán Közoktatási Intézmény – Orosháza
III. Harruckern János Közoktatási Intézmény – Gyula
IV. Székely Mihály Szakképző Iskola, Kollégium, Általános Iskola Kollégiuma
V. Békés Megyei Tisza Kálmán Közoktatási Intézmény – Békés
VI. Vajda Péter Evangélikus Gimnázium – Szarvas

Legjobb kapus: Könyves László – Orosháza, Tisza Kálmán Közoktatási Intézmény
Legtechnikásabb játékos: Furár Róbert – Szarvas, Székely Szakképző Iskola
Legtöbb gólt lövő játékos: Zima Dániel – Szarvas, Székely Szakképző Iskola – 9 gól

Az Erőemelő Verseny végeredménye:

60-70 kg súlycsoport
I. Kurlik Ádám – Békés
II. Berényi Tamás – Szarvas Székely
III. Kiss István – Szarvas Székely
IV. Kondacs Krisztián – Szarvas Székely

70-80 kg súlycsoport
I. Pásztor Bence – Szarvas Székely
II. Székely László – Békés
III. Sinkovicz Norbert – Szarvas Székely

80-90 kg súlycsoport
I. Demeter Csaba – Szarvas Vajda
II. Turbucz Tamás – Békés

90-100 kg súlycsoport
I. Varga Viktor – Békés

100+ kg súlycsoport
I. Lestyan Patrik – Szarvas Székely
II. Erdős Imre – Szarvas Székely

Az abszolút kategóriában – ami a megemelt összes súly és a versenyzők testsúlyának arányában számított érték – első helyezett lett Lestyan Patrik (Szarvas Székely), aki Kohut Andrásnétól átvehette a Székely Kupát. Második helyezett: Kondacs Krisztián (Szarvas Székely), harmadik helyezett: Kiss István (Szarvas Székely), akik éremdíjazásban részesültek. Az ünnepélyes eredményhirdetés után a résztvevők egy közös ebédet fogyasztottak el, melyet iskolánk tanulói készítettek.

Köszönjük Paulik Jánosnak a mérkőzések sportszerű levezetését, valamint Nyári Mihálynak és Zahorecz Attilának a versenybíróságok irányítását. A rendezvényt támogatta Szarvas Város Ifjúsági és Sportbizottsága és a Szarvas Cipó Kft.. A támogatást ezúton is köszönjük!

Kereszturszky János
ISK vezetője

What do you think?

Hair vastapssal

Őszi tájon felhő száll