Felülről folytatják februárban

Véget ért az NB II-es női kézilabda-bajnokság őszi idénye. A szarvasi lányok 11 gólos győzelemmel méltó keretet adtak az egész szezonnak Szeghalmon, ezzel a tabella éléről várhatják a február végi folytatást.

Az első pillanattól kiérződött, hogy a két csapat között miért van jelentős távolság a tabellán. A szarvasiak támadásban és védekezésben is meglepték a vendéglátójukat. A sárrétiek tanácstalanságára jellemző, hogy edzőjük a 13. percre a második idejét is kikérte. Ekkor már 9–4 volt a szarvasiak javára, de a játék menetén ezzel sem sikerült érdemben változtatnia. Legfeljebb csak lassítani tudták Hajdu Andiék lendületét a sárrétiek, a különbség azonban tartósan hat-hét gólra duzzadt a szünetig.

Barna Károly edző számára remek lehetőséget kínált a meccs arra, hogy szükség szerint forgathassa csapatát. A második félidő elejétől minden játékosát pályára küldte hosszabb-rövidebb időre. A Szeghalom hiába váltott védekezést, ez sem tudta megállítani a szarvasiakat a gólgyártásban. A sikertelenség egy idő után kedvüket is szegte a hazaiaknak, akik a végére teljesen felőrlődtek, így megérdemelt nagyarányú vendéggyőzelem született.

Barna Károly: – Érvényesült a papírforma, mindenben jobbak voltunk ellenfelünknél. A lányok érezték a mérkőzés súlyát, hiszen a győzelem azt jelenthette, hogy az élről várhatjuk a tavaszi szezont. Köszönöm a csapat eddigi munkáját, lelkes szurkolóink biztatását, bizakodva várom a folytatást!

Szeghalmi NKC–Szarvasi NKK 27–38 (11–17)

NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 100 néző. V.: Hirth, Őry.

Szarvas: Labát – Ábrahám, RADNÓTI 7, ZELEI 7, HAJDU 6, GÁBOR 9, Buzási 1. Csere: Juhos (kapus), Kovács F. 4, Szuhaj 3, Kondacs, Tóth A., Bagi 1, Zubor, Krizsán 1. Edző: Barna Károly. A Szeghalom legjobb góldobója: Hőgyes 7.

A bajnokság őszi végeredménye: 1. Szarvas 17 pont (315–237), 2. Hódmezővásárhely 16 (292–240), 3. Orosháza II. 15 (338–281), 4. Makó 14 (273–243), 5. Csorvás 13 (262–245), 6. Békéscsaba II. 10 (265–277), 7. Lajosmizse 9 (292–298), 8. Szeghalom 7 (292–323), 9. Kistelek 5 (237–275), 10. Túrkeve 3 (244–266), 11. KSI 1 (225–350).

A fotókat készítette: Majoros Attila