Medvegy Dalma és Petrás Márta képviselte Szarvast a diák sakkolimpián

Medvegy Dalma

2014. május 31-én rendezték meg Budapesten az Országos Egyéni Diák Sakkolimpia bajnokság „Amatőr” kategória versenyét. A versenyen 2 szarvasi fiatal képviselte Békés megyét.

Az L3 korosztályban Petrás Márta 26 versenyzőből 20. helyet szerezte meg. Ez élete legelső egyéni országos döntője volt. 3 év szorgalmas tanulásával, sok versennyel jutott el idáig.

L4 korosztályban Medvegy Dalma indult. A 21 versenyzőből a 4 helyen végzett úgy, hogy szinte végig a 2-3-dik helyen állt. Ez az elmúlt 25 év szarvasi sakksportjának legjobb diákolimpiai helyezése. 8 év tanulás, edzés és számtalan verseny rutinja kellett hozzá.

Kimagaslóak a tanévi versenyeredményei is 14 első hely, 2 második hely, 1 nyolcadik hely, amelyet a gimnazisták országos diákolimpiai csapatversenyén ért el és végül ez 4. hely, ami a legértékesebb.