Kuli István ötödik lett, Homonnai Luca egy tizeddel maradt le az EB-dobogóról

Kuli István az ötödik vonal mögött

Két szarvasi illetőségű kajakos is érintett volt a mai Mantes-en-Yvelinesben rendezett versenynapon. A két fiatalt összeköti edzőjük, Doxi, azaz Bátor György személye.

Kuli István az ötödik helyen fejezte be a K1 500 métert. Egy másodpercnyire volt a dobogótól. Féltávon még a negyedik helyen haladt a szarvasi fiatal, de a célba már a negyedikhez képest egy másodperc lemaradással ért be. A dobogóhoz kicsivel több mint két másodperc kellett volna.

K1 Junior férfi 500: 1. Max Lemke / Németország (1:39.444), 5. Kuli István (1:43.264)

A másik szarvasi nevelésű kajakos, ma Győrben evező Homonnai Luca negyedik lett egy tizeddel. Közte és a harmadik helyen befutó német Jasmine Fritz között már 250-nél egy tized körüli volt a különbség. Luca másik számában, 1000 méteren a legjobb idővel jutott be a döntőbe. Ott is negyedik lett.

K1 Junior női 500: 1. Emma Jorgensen / Dánia (1:52.984), 4. Homonnai Luca (1:56.476)