in , , ,

Bodonyi Dóra és Dombvári Bence is a dobogóra állt a szolnoki OB-n

Bodonyi Dóra

Negyvenhét egyesület közel ezer versenyzője szállt hajóba a hétvégén Szolnokon, a felnőtt gyorsasági kajak-kenu országos bajnokságon. Furcsa ezt leírni, de a legsikeresebb hazai sportágban talán nincs akkora tekintélye ennek a versenynek, mint bárhol máshol, hiszen a nagy világversenyek már lezajlottak.

Az idei szolnoki regattára – kapitányi ráhatásra – mégis nevezett a múlt heti, moszkvai világbajnokságon érmet szerzett sportolók többsége, igaz nem feltétlenül fő számaikban indultak. Ott volt a szarvasi Dombvári Bence és a békésszentandrási Bodonyi Dóra is klubja színeiben.

K–4 1000 méteren Dombvári Bence esztergomi és honvédos társaival a harmadik helyen lapátolt a célba. Ugyanezen a távon Bodonyi Dóra szolnoki klubtársával, Szabó Petrával harmadik lett, míg a négyes hajóban Medveczky Erikával, Sarudi Alizzal kiegészülve második helyen zártak. Ötszázon ugyanez az egység harmadikként haladt át a célvonalon. Dombvári a számára „idegen”, kétszázas távon párosban is hajóba ült klubtársával, Hufnágellel, ahol ötödik helyen végzett.

Eredmények. K–4 1000 m: 3. Kökény Roland, Dombvári Bence, Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor (Esztergom, Honvéd) 2:55,050. K–2 200 m: 5. Dombvári, Hufnágel. K–2 1000 m: 3. Szabó Petra, Bodonyi Dóra (Közgép). K–4 1000 m: 2. Medveczky Erika, Sarudi Aliz, Szabó P., Bodonyi D. (KDSE, Közgép). K–4 500 m: 3. Medveczky E., Sarudi A., Szabó P., Bodonyi D.