in , , ,

Székesfehérváron a vajdás színjátszók

Október végén zajlott a VI. Paál István Színjátszó Fesztivál Székesfehérváron. Iskolánk, a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium is benevezett az eseményre, ahol a Líra király című Shakespeare parafrázist mutattuk be. Az előválogatón túljutott 10 csoport szakmai zsűri előtt adta elő legutóbbi munkáját, akik véleményüket kifejtve, olykor egymással is hevesen vitázva, de mindenképp megszívlelendő észrevételekkel, tanácsokkal látták el a csapatokat. Bár nem kimondottan diákoknak kiírt versenyprogramban nagyszerűen szerepeltek tanulóink. A zsűri által kiemelt érdemeink, a számukra meglepő, hangos, érthető beszéd, a remek összmunka: „Pont annyit fogtatok, amennyit markoltatok.”, és a játéköröm, ami a fiatalokon látszott. Méltó módon elbúcsúztattuk Líra király történetét, betekintést nyerhettünk az országban működő amatőr műhelyek munkájába, jeleztük, hogy az ország keleti régióiban is működnek alternatív színpadi kezdeményezések, és együtt töltöttünk egy kellemes napot. Ami pedig a jövőt illeti, barangolunk tovább a mesevilágban, és folytatjuk a munkát az idei év kihívásaival.

Salka Zsuzsanna, a színjátszó csoport vezetője

Zsinórban a harmadik döntetlen alsóházi ellenféllel szemben

Dr. Sárkány Angyal

In memoriam dr. Sárkány Angyal