Connect with us

Oktatás

Hunyadis siker a Bolyai versenyen

cof

A Bolyai Matematika Csapatverseny középiskolai tanárok kezdeményezésére, először 2004 őszén került megrendezésre Budapest I-II-III. kerületében, 5-8. osztályos diákok évfolyamonként szerveződő 4 fős csapatai számára. A következő években a főváros további körzetei és vidéki megyék, valamint a 3-4. osztályosok is csatlakoztak.

A 2018/2019. tanévben a versenyt az egész ország valamint Kovászna, Hargita, Bihar, Kolozs és Szilágy megye területén hirdették meg, 3-8. osztályos tanulók évfolyamonkénti 4 fős csapatainak, megyei/körzeti írásbeli forduló, majd Kárpát-medencei (írásbeli és szóbeli) döntő formájában.

A megyei forduló feladatait október 12-én oldották meg tanulóink Szarvason. A gyulai eredményhirdetésre iskolánk ötödikes csapatát: Barna Réka, Farkas Zsombor, Kiss Mercédesz, Szító Stefánia hívták be, ahol kiderült, hogy megyei 3. helyezést értek el.  Évek óta részt vesznek diákjaink ezen a megmérettetésen, de ilyen sikeres csapatunk még nem volt. Igazán büszkék vagyunk rájuk.

Révész Júlia – Rekényiné Gábor Krisztina

Népszerű

„LURKÓMOZGATÓ” a Gyakorlóban

Oktatás

Nagy-Magyarország Fogadó Nagy-Magyarország Fogadó

Nagy–Magyarország Fogadó

Békésszentandrás

Gyakorló „Digi-Ovi-Suli 2.0-20”

Oktatás

Fotó: Babák Zoltán Fotó: Babák Zoltán

A hétvégére szólóan is él az átruházott jogával Sinka Imre polgármester

Közérdekű

A rovatot támogatja:

Archívum

Kategóriák

Friss

Hirdetés

Connect