Országos és nemzetközi versenyen is szerepeltek birkózóink a hétvégén

0

Elmúlt hétvégén két versenyen is részt vettek a szarvasi birkózók. Galát Dávid Zalaegerszegen állt szőnyegre a kötöttfogású országos bajnokságon, ahonnan a szép 5. helyezéssel térhetett haza. Először sikerült éremért küzdenie, és annak ellenére, hogy elvesztette a harcot, jó előjel a jövőre nézve. Kitartó munkával még idén meglehet az első érem egy országos bajnokságról.

Két másik birkózónk, Tóth Patrik és Hajduch Nándor Észtországba utazott a Tallinn Open 2019 elnevezésű versenyre. Felsorolni is nehéz milyen sok nemzet –orosz, amerikai, dél–amerika, örmény, ukrán, grúz, üzbég…– képviseltette magát a versenyen. A népes mezőny ellenére Nándinak sikerült kötött– és szabadfogásban is dobogóra állnia, sőt szabadfogásban csak a későbbi győztestől kapott ki. Tudta mit akar, megvolt benne a tűz, a vágy, hogy dobogóra állhasson egy ilyen rangos versenyen. Patrik sajnos most nem tudott dobogóra állni, de szabadfogásban így is a 9. helyen végzett.

A csapatbajnokságot figyelembe véve a Vasas és Szarvas csapata együtt a 6. helyen végzett a több mint 240 csapat közül.

Gratulálunk a vasasos fiúknak és a mi kis birkózóinknak, nagyon ügyesek voltatok!! 😊😉