Tatami Kupa: Hét éremmel tért haza a szarvasi csapat

Szombaton 11 ország 69 sportegyesületének 880 versenyzője vett részt a Szigetszentmiklóson megrendezett a 30. Hungaraian Tatami Cup tornán. Szarvasról nyolc sportolóval indultunk a megmérettetésre. A versenynap a kadet fúk küzdelmeivel kezdődőtt, ahol rögtön két fővel is érdekeltek voltunk. Szrnka Artúr az 57 kilósok között sajnos elakadt ellenfelében, a vigaszágon pedig döntetlent hozott, Kerti Kelemen azonban három taktikusan és fegyelmezetten megnyert mérkőzéssel a döntőbe jutott és elhozta csapatunk első érmét. Ezt követően léptek tatamira a legfiatalabbak. A 9-10 éves korosztályban Susányi Zoltán harmadik helyen zárt, Ruzsinszki Balázs a döntőben 3:5-ról az utolsó másodpercben egy fejrúgással fordítva 6:5-re hozta meccsét és így a dobogó tetejére állhatott. Kemény Ákos körmérkőzéses rendszerben vett részt, végig derekasan küzdött és támadott, egyik meccsét sikerült is nyernie, így bronzéremmel térhetett haza. Müller Péter az első mérkőzésen nehezen talált önmagára, ellenfele 0:3-ra elment. Peti az utolsó pillanatban ugyan egy fejrúgással kiegyenlített, de az első szerzett találat előnyével a másik versenyző mehetett tovább. A vigaszágon sikerült a szépítés, jól előkészített támadásokkal és reakciókkal mindkét mérkőzésen győzni tudott és a dobogó harmadik fokára állhatott. A nap végén juniorjaink küzdöttek meg. Nagy Máté a -61 kgban első meccsét bíróival hozta. A második körben egy testrúgással szépen eltalálta ukrán ellenfelét, ám a bírók nem értékelték találatát, és végül egy fejre bevitt találattal ellenfel nyerte meg a mérkőzést. A vigaszági döntőt magabiztosan 3:0-ra hozva Máté bronzéremmel zárt. Frankó Dániel a nap végén ötfős csoportban négy körmérkőzést vívott. Mindegyik mérkőzését uralva hozta győzelmeit és szerezte meg a szarvasiak második aranyérmét a +76 kg-os súlycsoportban.

Eredményeink:
1. Frankó Dániel, Ruzsinszki Balázs

2. Kerti Kelemen

3. Kemény Ákos, Müller Péter, Nagy Máté, Susányi Zoltán

Karatésaink következő megmérettetése március 21-én a Széki Kupa lesz Szekszárdon.