A Körös-partiak lelépték a Berettyó-partiakat

A második félidőben a Száva Flórián a fiatalokat játszatta
A második félidőben a Száva Flórián a fiatalokat játszatta (Fotó: Babák Zoltán)

Felváltott találatokkal indult a találkozó. A lelkes vendégek a hazai gólokra rendre válaszoltak. Egy 13. percben rontott szarvasi hétméteres után a játékvezetők elhamarkodottan Papp Zsófit PIROS lappal kizárták. Az incidens mindkét csapatot és az ítészeket is megzavarta. 19. percben hazai időkérés rendezte a sorokat (9-9), amit követően szinte állva hagyták a vendéglátók a Berettyó-partiakat, szünetre 18-10-zel vonultak a csapatok.

Fordulás után a jól védekező Körös-partiak, ismét rendre megzörgették a mezőtúriak hálóját és a 38. percben már 10 volt köztük. A 45. perctől a hazaiak folyamatos cserékkel a fiatalokat játszatták, és csak a gólkülönbség volt kétséges a fáradó vendégek ellen

Szarvasi NKK – Mezőtúr AFC-Syngenta 34-18 (18-10)

NB II-es női kézilabda mérkőzés. Szarvas, 80 néző. Vezette: Bálint, Török.

Szarvas: Nagy B. – Buzási 5, Balogh 6/1, Papp 1, Hajdu 4, Szőllősi 6/3, Kovács 2. Csere: Skorka /kapus/, Fodor, Nagy E. 2, Óvári 2, Száva, Tasgyik, Török 1, Trnyik 3/2, Závoda 2. Edző: Száva Flórián.
Kiállítások: 8 perc, 1 kizárás ill. 10 perc. Hétméteresek: 9/6 ill. 6/4. Mezőtúr legjobb góldobó: Németh K. 7/3.

Száva Flórián: Jó védekezéssel felőröltük a vendégek ellenállását. Az egész csapat dicséretet érdemel.

Ifjúsági mérkőzés: Szarvas-Mezőtúr 32-24 (16-7).