Viharos, de eredményes kajak-kenu országos bajnokság

Kós Benedek és Keller Gergő egy hajóban evezve nyert aranyat.

Izgalmas futamok a vízen, eredményhirdetések a parton, ezek váltották egymást július utolsó és augusztus első hétvégéjén a Szegedi Nemzeti Kajak-Kenu és Evezős Olimpiai Központban.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség két országos bajnokságot rendezett hat korosztály számára a szegedi kajak-kenu pályán. Sűrű volt a program a két négynapos versenyen, ráadásul kétszer is le kellett állítani másfél órára a futamokat a viharos időjárás miatt. Kis csúszással, de végül minden versenyszámot sikerült megtartani.

A hat korosztályban – gyermek, kölyök, serdülő, ifjúsági, U23 és felnőtt – rövid (200, 500, 1000 méter) és hosszú távokon (2000 és 5000 méter) egyes és csapathajókban kétszázötven versenyszámban hirdettek magyar bajnokot.

A szarvasi kajakosok mérlege: két arany, négy ezüst és három bronzérem, valamint sok pontszerző helyezés.

Keller Gergő, háromszoros világbajnok, a felnőtt és az U23-as korosztályban is a dobogó legfelső fokára állhatott K4 500 méteren. A felnőttek futamában Opavszky Márkkal, az U23-asoknál Kós Benedekkel evezett egy hajóban (Szarvas – MTK versenyegysülés).

Velencei Boldizsár az ezüstéremből duplázott, 1000 és 2000 méteren is második lett.

A harmadik ezüstérmet Valastyán Máté szerezte meg a gyermek korosztályban.

A gyermek bajnokságot ezüsttel zárták a szarvasi versenyzők, a legkisebb lányok (U11) remekeltek – Csilik Natasa, Pozderka Zsófia, Csilik Szofi, Várnagy Villő – a magyar bajnoki dobogó második fokára léphettek.

A serdülő (U15) lányok – Török Luca és Nemeskéri-Orbán Fruzsina párosban két bronzérmet szereztek.

A harmadik bronzérem Keller Gergőt illette meg, aki a sprintszámban, K1 200 méteren, legfiatalabb U23-asként rendkívül szoros küzdelemben harmadik lett.

Kajak-Kenu Club Szarvas érmesei:

Felnőtt Magyar Bajnokság
Opavszky Márk (MTK) – Szendy Maximilián (MTK) – Keller Gergő Zoltán (Kajak-Kenu Club Szarvas) – Tamási Zsombor Ákos (MTK) K4 500m 1. hely

Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokság
Velencei Boldizsár K1 kölyök 1000m 2. hely
Velencei Boldizsár K1 kölyök 2000m 2. hely
Harsányi Botond K1 2000m 5. hely
Valastyán Máté MK1 2000m 2. hely
Csilik Natasa – Pozderka Zsófia – Csilik Szofi – Várnagy Villő MK4 1000m 2. hely

Serdülő, Ifjúsági, U23 Magyar Bajnokság

Tamási Zsombor Ákos (MTK) – Szendy Maximilián (MTK) – Keller Gergő Zoltán (Kajak-Kenu Club Szarvas) – Kós Benedek (MTK) K4 500m 1. hely